Новини з 1996 року

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття?

Олексій Ващук 25 січня 2021 17:45 5501 0

Старі фотографії завжди повертають нас у минуле. Кожна людина має власні спогади з молодості. Це прекрасні моменти, коли згадуєш дитинство, юність. Зазвичай вони пов’язані з якимись місцинами. І в Кременчуці є багато подібних пам’ятних місць.

Наприклад, Палац культури Кременчуцького автомобільного заводу, або коротше ПК КрАЗ. Збудований ще у 1952 році, тоді мав назву «Палац культури мостового заводу міністерства шляхів сполучення». Він на кілька десятиліть став культурним осередком нашого міста, де діяли десятки різноманітних клубів та колективів художньої самодіяльності, а робітники автозаводу могли б культурно відпочити.

Це фото – середини 80-х років минулого століття, коли ПК КрАЗ переживав свій «золотий вік». Разом з тим ми бачимо його сучасний стан – обшарпані стіни та загальний «хворобливий» вигляд.

У центральній частині міста також є місця, які запам’яталися саме такими, якими ми їх бачимо на фото.

На наступному знімку бачимо будинок, де знаходилося, як і зараз, відділення пошти. Але тоді це був не просто відділок, а центральна пошта Кременчука – Головпоштамт. Він контролював усі інші відділення у місті, знаходився на головній вулиці міста, як і Будинок торгівлі.

А ось і Кременчуцький автобусний вокзал. Як бачимо, на початку 80-х років він виглядав дещо інакше. Наразі автовокзал Кременчука продовжує розвозити людей з нашого міста по всій Україні та навіть за кордон.

Ось на цьому знімку початку 90-х років бачимо знаменитий нічний клуб «Зебра», якого вже немає, а всього кілька десятків років тому містяни могли бачити його майже в тому ж вигляді, яким він був на фото. Знаходиться ця будівля на вулиці Ігоря Сердюка, навпроти скверу, біля зупинки «Центр». Свого часу це було вельми популярне місце відпочинку кременчуцької молоді. До того там знаходився кінотеатр «Більшовик».

Рухаємося далі. І ось перед нами вулиця Леніна 70-х (наразі це вулиця Соборна). Тут ми бачимо архітектурну пам’ятку Кременчука – Будинок торгівлі, в якому свого часу розташовувався ресторан «Україна». Не було ніяких магазинчиків з продажу шаурми та сосисок у тісті – лише стримана краса архітектури.

У Крюківському районі міста також є свої цікаві місця. Наприклад, будівля Клубу ім. Котлова. Його відкрили ще у 1927 році. Лише дивом ця прекрасна споруда, збудована в національному українському стилі за планом кременчуцького архітектора Федора Мазуленка, вціліла під час Другої світової війни. У ньому проходили різноманітні концерти та вистави для робітників. Наразі ж Клуб став Палацом культури імені Івана Котлова, зберігши як свою функціональність, так і прекрасний вигляд. Як і майже сто років тому, він лишається справжньою окрасою як району, так і всього міста.

Одразу за ним розташувався просторий парк "Крюківський", який також названий на честь архітектора Котлова. Як бачимо, і в 60-ті роки, і зараз парадний вхід до парку, який знаходиться на вулиці Приходька, виглядає відмінно.

 

Фото: okrain.net

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 242 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 199 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 411 0