Новини з 1996 року

Восени на строкову військову службу з Кременчука призвуть 75 юнаків

Віктор Крук 05 вересня 2016 12:50 988 0

В Україні стартував підготовчий період до осінньої призовної кампанії. Сам призов буде проведений у жовтні-листопаді.

За повідомленням начальника відділу комплектування Кременчуцького об’єднаного міського військкомату Вадима Мушиманського, всього з Кременчука та Кременчуцького району заплановано призвати 75 юнаків. З них до Збройних Сил України – 36, до Нацгвардії – 36 і до Державної служби спецтранспорту – 3. Згідно з Указом Президента, призовна кампанія стартує з 1-го жовтня і продовжиться до 30-го листопада. Конкретні строки відправки команд з Кременчука будуть визначені пізніше.

А поки у Кременчуцькому ОМВК триває підготовча робота. Це уточнення приписних даних, психологічне вивчення та обстеження стану здоров’я призовників військово-лікарняною комісією. Лише після цього буде прийматися рішення, кого саме призвуть і в які війська направлять.

Нагадаємо, що у травні-червні поточного року Кременчуцький  ОМВК призвав на строкову військову службу 81-го юнака. Планові завдання Генштабу були виконані повністю і призов пройшов без суттєвих проблем, адже більшість молодих кременчужан пішли на військову службу за власним бажанням і за станом здоров’я усі вони відповідали досить високим вимогам. 

Заступник військового комісара Михайло Старик розповів, як троє кременчужан, призваних на строкову військову службу минулої осені, взяли участь у військовому параді в Києві на День Незалежності України, за що були заохочені відпусткою на 10 діб. Це морські піхотинці: матрос Максим Хоменко, який проживає на вулиці Героїв Бреста, матрос Олександр Петько з Кам’яних Потоків та матрос Владислав Харченко з села Радочини. Військова служба хлопцям подобається і вони розглядають можливість залишитися в армії службити за контрактом.

Військовий комісар Кременчуцького ОМВК Роман Сушко нагадав, що служитимуть призовники 1,5 року, а ті, хто має вищу освіту, – рік. На відміну від контрактників та мобілізованих військовослужбовців, строковиків не залучають до виконання бойових завдань у зоні проведення Антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Це визначено рішенням РНБОУ 28.08.2014 р., яке введено в дію Указом Президента України від 24.09.2014 р. №744.  Крім того, з минулого року рішенням Президента на строкову військову службу призивають юнаків з 20 до 27 років, а добровільно можна потрапити до армії з 18 років.

Вадим Мушиманський звернув увагу призовників, що, згідно зі статтею 119 Кодексу законів про працю України, за працівниками, призваними на строкову військову службу, під час дії особливого періоду (до його закінчення) зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форми власності. Отже, під час проходження військової служби ті, хто був офіційно працевлаштований, отримує зарплату за місцем своєї постійної роботи.

У військкоматі наголошують, що призиватимуть тільки тих, хто придатний за станом здоров’я та не має права на звільнення від призову або відстрочку. Усі громадяни, які підлягають призову і проживають на території міста Кременчука та Кременчуцького району, зобов’язані прибути до військового комісаріату за адресою: м. Кременчук, вул. Генерала Жадова, 6, маючи при собі документи. Громадяни призовного віку, які не отримали повісток, також зобов’язані з’явитися у військовий комісаріат у десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України, тобто не пізніше 10 жовтня 2016 року.

Ті, хто ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до військкомату, несуть відповідальність, згідно з чинним законодавством. У відповідності до статті 335 КК України, ухилення від призову на строкову службу карається обмеженням волі на строк  до 3-х років. Порушення призовником правил військового обліку, неявка на виклик до військкомату без поважної причини або несвоєчасне подання відомостей карається штрафом від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а при повторному протягом року порушенні штраф збільшується до 10-15 мінімумів.

Теги: 3117

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2612 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3073 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3515 0