Новини з 1996 року

Вогнем і мечем. Що подарував учасникам АТО перший ковальський фестиваль у Кременчуці. ФОТОрепортаж

Андрій Рубан 01 лютого 2016 13:10 1319 0

Кована стела прикрашатиме меморіал пам’яті учасників АТО.
У суботу, 30 січня, кореспонденти "Програми Плюс" побували на першому ковальському фестивалі у Кременчуці. Щоправда, дістатися до нього було дуже складно.

Ковалі нашого міста, а їх наразі офіційно є 7 чоловік, та їхні колеги з інших міст взяли участь у ковальському фестивалі.

 

 

Також підтримали залізне свято керівники ветеранських громадських організацій, учасники бойових дій та начальник управління праці та соціального захисту населення, який, до речі, опікується і учасниками АТО, Володимир Поляков.

Попри складний маршрут, до ковальської майсерні приїжджали і пересічні кременчужани.
“Ми приїхали до зупинки "Завод технічного вуглецю", а потім по навігатору шукали це місце. Йшли на стуки молотів та музики. Вирішили, що і наш 9-річний син має побачити, яка буває важка робота, але дуже цікава і творча”, - розповів кореспонденту "Програми Плюс" Сергій, який разом з дружиною та сином побували на цьому фестивалі.

 

Фестиваль розпочався з самого ранку, у суботу, і завершився аж надвечір. Ковалі провели майстер-класи, виставляли свої вироби залізного мистецтва на ярмарок.

Головною подією свята стало виготовлення кованого пам’ятного знака на честь воїнів АТО. Стела виготовлена з кованих чотирьох мечів, котрі підняті вгору.

“Мечі підняті до неба, як знак боротьби українських воїнів за незалежність нашої країни, які брали або беруть участь у бойових діях у зоні проведення АТО. Кожен з цих кованих мечів символізують відповідний сектор зони АТО”, - розповів Володимир Поляков.

 

 

Цей меморіальний знак розробили ковалі разом з ветеранами бойових дій. Він буде встановлений у парку, який незабаром мають перейменувати на честь воїнів АТО. Кували розпечений метал і ковалі, і учасники бойових дій.

 

 

Біля ціє стели стоять портрети заблих ковалів, серед яких і кременчужанин, а також лежить і коване листя. За словами начальника управління праці Володимира Полякова, воно символізує тих воїнів, які загинули, але це лися ніколи не зникне на знак того, що герої назавжди залишаться в наших серцях.


“Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто загинув, це листя впало на землю, як наші хлопці, але завжди буде поруч нагадувати про героїв”, - зауважив Володимир Поляков.
(Як-то кажуть, герої не вмирають, вмирають вороги. - Авт.)

На фестивалі грала українська музика і всі були у доброму настрої. Гостей пригощали смачною кашею та рибною юшкою, зігрівали гарячим чаєм.

Один з ковалів разом з помічником продемонстрували, як стріляє їхня рушниця, щоправда, без бойових набоїв, але вистріл був дуже гучний.

 

Коваль розповідає, що особливістю рушниці є не 6, а 8-гранний ствол

Одразу після вистрілу порохового заряду

 

Організатор фестивалю Олександр Крутько говорить, що ковальська справа потребує уваги, щоб існувати. Тому вони беруть участь у ярмарках під час святкування Дня міста задля реклами.
Також нам стало відомо, що є наміри у ковалів влаштувати більш потужний фестиваль уже в центрі міста на Масницю, але якщо знайдуть спонсорів.

 

Олександр Крутько

"Окрім ковальського фаху, я працюю вчителем трудового навчання в школі.  Незважаючи на те, що у мене декілька фахів, я досягав вершин у різних професіях, але ковальське ремесло – це Еверест», - говорить кременчуцький коваль Крутько.

 

 

 

Теги: Культура в КременчуціПідтримка оборони

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 640 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 837 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1197 0