Новини з 1996 року

Вже без присяжних. Суд у Гадячі визначився з розглядом кременчуцьких подій 2014 року

Олександр Курилов 02 липня 2018 17:08 1429 0

Районний суд міста Гадяча 4 липня розпочне по суті розгляд справи стосовно факту вбивства екс-мера Кременчука Бабаєва, що сталося в нашому місті у 2014-му році.

Відповідне рішення, що підготовку до розгляду завершено, всі клопотання захисту та обвинувачення розглянуто, прийнято колегією з трьох судів Гадяча, яка й надалі сама  все розглядатиме.

Це вже п’ятий склад суддів, який має дати відповідь  на всі запитання щодо кременчуцьких подій.

І мова тут про те, що серед затриманих, яким інкримінують провину, – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник, проти якого немає жодних доказів, і про те, що іншого затриманого, керівника  громадської організації Олександра Крижановського, ламали, аби він дав потрібні прокурорам свідчення…

До цього всі такі ж засідання в судах Кобеляк, Полтави, Полтавського району завершувалися лише скандалами.

І серед таких скандалів -  масові прохання присяжних, аби їх відсторонили від участі в цій справі, мітинги кременчуцьких чиновників під судами та прийняті рішення сесій Кременчуцької міської та Полтавської обласної рад, де бізнес-депутати більшістю голосів встановлювали винуватих. Однак це було.

Нині, вже під час нового п’ятого розгляду, будуть зміни.

Перша така – суд, який розглядатиме кременчуцьку справу, буде без присяжних. Судовий процес вестиме колегія суддів і на таке погодилися всі затримані, бо інакше це тільки затягує час.

До того ж у Гадячі присяжних мало і достатню кількість швидко не наберуть.

Ще на чому зійшлися учасники попереднього засідання – на нове слухання на прохання захисників затриманих запросять близько ста свідків.

І питання від адвокатів захисту до частини цих свідків уже відоме – на суд запросять тих, хто може сказати, куди розійшлися гроші екс-мера Бабаєва після його смерті. Це потрібно, аби показати, кому насправді було вигідно те, що сталося, й хто насправді є автором злочину.

Також будуть нові документи, нові свідчення та експерти.

Втім усе це буде, так само, як і експертиза  стану здоров’я того ж Олександра Мельника, який просто сидить за ґратами, бо  так вирішено більшістю відкритим голосуванням на сесіях депутатів у Полтаві та Кременчуці.

Засідання суду буде відкритим – це теж вирішено, бо приховувати тут нічого.  

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних  із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2790 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3260 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3705 0