Новини з 1996 року

Вдарив свою дитину? Десять днів до неї не підійдеш. Нарада у Кременчуці з теми насилля в родинах

Альбіна Козлова 12 листопад 2018 18:15 676 0

Сьогодні, 12 листопада, Кременчуцька міська рада приєдналася до селекторної наради обласного рівня за участю заступника міністра соціальної політики України Федорович Наталії. 

На ній пані Федорович закликала працівників соціального захисту, служб у справах дітей, педагогів та представників виконавчої влади ознайомитися із законом України від 7 грудня 2017 року "Про запобігання та протидію домашньому насильству", а також із Постановами Кабінету Міністрів №658 "Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі", №655 "Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі" та №654 "Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства...".

Вона зазначила, що в ст. 25 ЗУ "Про запобігання та протидію домашньому насильству" передбачається використання заборонних приписів для кривдників. Цей документ видається поліцейськими, що прибули на виклик чи отримали заяву від потерпілого, й передбачає заборону протягом 10 днів кривднику наближатися до жертви чи перебувати поруч з нею на визначеній відстані.

Щодо заходів із запобігання насильству на місцевому рівні, то на сесії міської ради в грудні буде прийнята "Програма із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на 2019-2020 роки", а також буде визначено відповідальних осіб з боку виконавчої влади за дотримання законодавства у сфері соціального захисту від насилля.

Як повідомили уповноважені особи, обмежувальних заборонних приписів поки що в місті не виписували, а стосовно звернень щодо насильства над дітьми, то Кременчуцьким відділом поліції зареєстровано 10 звернень за 10 місяців поточного року. У 4-х сім`ях із 10-ти було підтверджено факти насильства та взято їх на облік.

Стосовно створення притулку для жертв насилля чиновники запевнили, що така робота ведеться. Можливо, буде підписана угода з Полтавою про те, щоб кременчужани, які страждають від насилля в сім`ї, тимчасово могли знайти притулок у області, адже відкриття окремого центру це дороге задоволення, - пояснили в міськраді.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 674 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1067 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1012 0