Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Вчені довели, що фізична активність — це епідемія, якою можна заразитися

pplus 22 жовтня 2020 08:30 199 0

Американські дослідники довели, що спорт є дуже заразним, тому що люди самі змушують один одного займатися фізкультурою.

Приказку "Всі побігли — і я побіг" можна вважати повністю справедливою: за новими даними, спортивні заняття дійсно заразні для оточуючих.

Багато форм нашої поведінки можна назвати тією чи іншою мірою "заразними". Звичка до переїдання або здорового способу життя, куріння чи готовність до взаємодопомоги — всі вони поширюються в соціумі, як епідемія.

Дослідження, результати якого публікує журнал Nature Communications, вивчило контагіозність спортивних занять у великому масштабі, показавши, що їх можна порівняти вже з повноцінною пандемією.

Сінан Арал (Sinan Aral) і Крістос Ніколаідес (Christos Nicolaides) використовували анонімні дані фітнес-трекерів, які завантажили понад мільйон користувачів одного із сайтів для любителів здорового способу життя. Інформація враховувала дату і час, а також тривалість, відстань і середню швидкість пробіжок протягом понад 5 останніх років.

Щоб зрозуміти, наскільки поведінка одних бігунів впливає на їх знайомих із соціальної мережі, вчені порівняли ці дані з архівними записами метеорологів. Справді, статистична обробка показала, що якщо погода в якомусь місті стоїть гарна, то люди, що живуть у ньому, роблять більш тривалі пробіжки. Однак продовжували заняття і їх друзі, які живуть в абсолютно інших містах, де ніяких поліпшень погоди в цей час не спостерігалося.

Вчені зазначають, що в чоловіків схильність "заражатися додатковими навантаженнями" через соціальні взаємодії виражена сильніше, ніж у жінок, і вони легше піддаються впливу чоловіків.

Жінки лише помірно стимулюються до занять друзями жіночої статі, і практично ніяк — чоловічої. Проте таким впливом володіють навіть люди, які не надто активно практикують фізичну активність. Навіть у них збільшення тривалості занять позитивно впливає на знайомих.

Автори роблять висновок, що для поліпшення здоров'я населення оптимальніше зосереджувати зусилля на побудові відповідних соціальних взаємодій, а не на стимулюванні окремих людей. Досить створити умови — і люди самі почнуть «заражати» один одного здоровим способом життя.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 841 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1529 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1530 0