Новини з 1996 року

Вбивство Бабаєва. Нардеп Артюшенко просить забрати у міської поліції справу про причетність Холода

Олександр Курилов 03 березня 2018 13:27 2220 0

Народний депутат України від Блоку Петра Порошенка, представник Запорізької області й член комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Ігор Артюшенко 1 березня провів брифінг, який присвячено подіям нашого міста.

На брифінгу парламентар звернувся до голови Національної поліції України та міністра внутрішніх справ з проханням передати кримінальне провадження щодо можливої причетності заступника голови Полтавської облради Холода до вбивства колишнього міського голови Кременчука Бабаєва до Головного управління Нацполіції.

Під час виступу народний депутат заявив,  що до нього звернулися кременчужани, і розповів про суд над обвинуваченими у вбивстві народного мера Кременчука  Бабаєва.

«Четвертий рік поспіль триває розслідування в цій справі й слідством нібито був затриманий замовник – директор телекомпанії «Візит» Олександр Мельник. Але щодо причетності Мельника є запитання, бо всі спірні питання вже були вирішені судом на його користь», - зазначив Ігор Артюшенко.

Інше від нього – про тиск на суд, який відбувся після того, як Олександра Мельника було відпущено під домашній арешт.  

«Одразу після цього посадові особи та політики Полтавщини безпосередньо втрутилися в цю справу, почали здійснювати тиск на суд і навіть ініціювали 14 липня 2017 року звернення до Вищої ради юстиції щодо звільнення судді Київського райсуду пані Логвінової, яка головувала в колегії. Згідно з наданою мені інформацією, ініціатором такого тиску на суд та правоохоронні органи Полтавщини був ніхто інший, як перший заступник голови Полтавської облради Євген Холод…

Відомо, що пан Холод був не тільки особисто знайомий з Олегом Бабаєвим, але й був його бізнес-партнером.

20 вересня минулого року відомий правозахисник і адвокат Іван Макар офіційно подав заяву в Генпрокуратуру України про злочин, передбачений статтею115 Кримінального кодексу України, де вказувалося на те, з його слів, що замовником вбивства є саме Євген Холод через наявність боргових зобов’язань. За вказаною заявою ГПУ відкрила кримінальне провадження… Мова в ньому йде про зловживання службовим становищем, а не про ст. 115. 

На сьогоднішній день справа спрямована в Кременчуцький відділ поліції. Проте розслідування справи фактично саботується», - заявив нардеп.

Ігор Артюшенко заявив, що звертається до Голови Національної поліції України та міністра внутрішніх справ з проханням витребувати кримінальне провадження, яке знаходиться в Кременчуцькому відділі поліції, та передати його в Головне слідче управління Нацполіції України.

Інше прохання - щодо кримінального провадження, яке відкрито за заявою правозахисника Івана Макара й інформації в ній стосовно можливої причетності до злочину заступника голови Полтавської облради Холода.

Нардеп Артюшенко просить перекваліфікувати цю  статтю зі зловживання службовим становищем на статтю 115 «Умисне вбивство».

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2788 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3256 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3702 0