Новини з 1996 року

Військову частину полтавських пілотів вертольотів "хитає" корупційний скандал

Андрій Михайленко 13 квітня 2017 10:21 1073 0

 

Військову частину, де служив загиблий під Краматорськом кременчуцький воїн-захисник Дмитро Мовчан, не полишають корупційні скандали. Про це повідомляють полтавські журналісти.

За тим, що повідомляють, відсторонений через хабар командир батальйону повернувся на службу через халатність працівників прокуратури та слідчих.

Підлеглі командиру батальйону, який щомісячно вимагав з них «данину», скаржаться на утиски після повернення його на службу.

У листопаді 2016 року стало відомо про затримання командира батальйону однієї з військових частин, який систематично здирав гроші з підлеглих. Тоді СБУ задокументувало 8 епізодів одержання неправомірної вигоди.

Згідно з даними реєстру судових справ, подія відбувалася в Полтаві, у військовій частині А3384.

Підозрюваним у хабарництві є старший лейтенант, т.в.о. заступника командира батальйону охорони по роботі з особовим складом та заступник командира роти охорони по роботі з особовим складом батальйону охорони в/ч А3384 Сергій Гавага.

За три дні після затримання, 18 листопада 2016 року, його відсторонили від посади. Того ж дня його взяли під варту із правом внесення застави 27 560 грн. 21 листопада цю суму за нього внесли.

Уже в січні строк тримання під вартою Сергія Гаваги сплив, тому прокурор подав клопотання про його подовження. Суддя Октябрського райсуду Олена Шевська відмовила у його задоволенні, мотивуваши це тим, що прокурор проґавив строк подання документу.

Водночас строк відсторонення від посади йому подовжили ще на місяць, а потім — іще на один. При цьому останнього разу його відсторонили від однієї з посад (т.в.о. заступника командира батальйону), а от щодо відсторонення від другої відмовили. 17 березня суддя того ж суду Ірина Блажко не задовольнила і клопотання про подовження відсторонення від першої посади.

Таким чином, поки йде слідство, Сергій Гавага повернувся до виконання своїх обов’язків.

Після цього до журналістів звернулися троє військових в/ч А3384: Олександр Рубан, Микола Дейнеко та Андрій Рисований.

Вони розповіли, як керівництво збирало щомісячну «данину» в «общак» і що було з тими, хто відмовлявся платити. Крім того, за їхніми словами, після повернення на службу Сергій Гавага почав тиснути на підлеглих. Повний текст їхньої заяви можна подивитися за посиланням.

"У процесі служби командир батальйону охорони Микола Куліш, заступник командира роти охорони по роботі з особовим складом Сергій Гавага та старший лейтенант Елмаддін Мамедов упродовж серпня — грудня 2015 року щомісячно вимагали від підлеглих 30-40 грн. «на потреби підрозділу».

З 1 січня збори підвищили до 60-80 грн. Водіїв чергового автомобіля змушували щотижня надавати 10 л пального. Якщо не здавати гроші, то вони погрожували накласти стягнення та позбавити премій", — розповіли військові.

У середині лютого вони звернулися до Миколи Куліша з проханням видати частину грошей, які вони здавали, для ремонту кабінету підготовки сержантів. Той через командира роти передав, що гроші призначені для інших потреб, а ремонт треба робити за власні кошти.

Після такої відповіді 2 рота охорони відмовилася платити щомісячну «данину», а за ними — і 3 рота. Військовим пригрозили стягненнями з керівників, а також змусили здійснити марш-кидок на 5 км без медичного супроводження.

Військовослужбовці не витримали і у вересні 2016 року звернулися до правоохоронних органів, які за 2 місяці затримали заступника командира роти охорони по роботі з особовим складом батальйону охорони 18-ї ОМБР армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ Сергія Гавагу під час отримання хабара.

 

 

Як розповіли військові, крім затриманого в листопаді, фігурантами справи є й інші керівники частини, які також брали хабарі. Зокрема, заступник командира батальйону Олександр Бенін, командир роти охорони Ельмаддін Мамедов та командир батальйону Микола Куліш.

Їм не повідомляли про підозру і вони продовжують займати свої посади.

"Через необґрунтоване зволікання, недбалість та непрофесіоналізм підозрюваний Сергій Гавага повернувся на попереднє місце роботи і відразу ж почав чинити тиск на особовий склад та погрожувати", — повідомили троє військових.

За їхніми словами, 10 березня старший лейтенант Бутов відкрито заявив про вказівку керівництва створити нестерпні умови для заявників про злочин, а Елмаддін Мамедов сказав, що закриття кримінального провадження вже вирішено з прокуратурою.

Олександр Рубан, Микола Дейнеко та Андрій Рисований розповіли, що нині майже щодня на заявників накладають дисциплінарні стягнення, їхні рапорти зникають, їм забороняють займатися фізпідготовкою на території частини, а товаришам по службі забороняють спілкуватися з ними.

Крім того, за словами військових, усіх заявників та невдоволених із системою збираються перевести на службу до інших областей, де раніше служили Олександр Бенін та Сергій Гавага.

 

 

Теги: Корупція

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2794 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3263 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3708 0