Новини з 1996 року

В’язень сумління Полтавщини Олександр Мельник відстоює свою невинуватість у суді

Олександр Курилов 31 жовтня 2018 14:25 1643 0

Чи можуть працівники Полтавської обласної прокуратури без суду називати людину винною й розповідати про те, чого немає насправді, а кременчуцькі й обласні чиновники використовувати їх слова, аби тиснути на суд?

Натомість уже далі на підставі неправдивих повідомлень працівників правоохоронних органів чи можна приймати сесійні рішення місцевих депутатів, які цей суд замінюють й оголошують у своїх рішеннях, за результатами голосування, імена винних у скоєнні злочинів?

Це в Октябрському суді Полтави вчора відбувся розгляд заяви в’язня сумління Полтавщини Олександра Мельника, з якою той звернувся до суду ще в листопаді 2014 року.

Мова в цій заяві – про дії представника обласної прокуратури Дмитра Ходатенка та його виступ в  Апеляційному суді Полтавської області, в якому правоохоронець розповідав, що 10.09.2014 року  йому, Олександру Мельнику, якого без доказів обвинувачено у скоєнні злочину проти колишнього мера Кременчука, було ще й змінено підозру.

Зокрема, за повідомленням правоохоронця, Олександра Мельника обвинувачено ще і в організації злочину проти судді Лободенка.

Однак насправді такого обвинувачення, а мова йде про події 10 вересня 2014-го, не висувалося й повідомлення про підозру, про яке прокурор розповідав, - не вручалося.

Того дня Апеляційний суд області розглядав апеляційну скаргу керівника телекомпанії «Візит» Олександра Мельника щодо зміни йому запобіжного заходу з утримання під вартою на домашній арешт.

Саме тоді старший  прокурор відділу прокуратури області Ходатенко розповідав  про нове обвинувачення, якого насправді ніхто в ці дні й близько не висував.

І зрозуміло, що після поширення такої інформації прокурора, який знав, для чого він розповідає про неіснуюче обвинувачення,  через 5 днів кременчуцькі чиновники провели свій мітинг перед Апеляційним судом області, аби вплинути на рішення суду, де розглядали зміну запобіжного заходу затриманому.

«…Після поширення інформації прокурором під час наступного судового засідання апеляційної інстанції відбувався мітинг перед приміщенням суду, де лунали вигуки й заклики щодо запроторення Мельника О.О. за грати.

Через такий мітинг учасники судового провадження не могли протягом тривалого часу покинути приміщення суду.

Усе це вплинуло на колегію суддів Апеляційного суду, так як викрики доносилися до зали судового засідання й до суддів у нарадчій кімнаті.

І я був безпосереднім очевидцем цього, так як був цього дня на судовому засіданні», - зазначив у своєму виступі в Октябрському суді Полтави захисник Олександра Мельника – Руслан Лазоренко.

«Мельник О.О. вважає, що Ходатенко Д.М. усвідомлював ті наслідки, до яких може призвести поширення ним недостовірної інформації, і здійснював це свідомо», - говорить захисник.

Звідси й прохання Олександра Мельника до суду:

«Визнати незаконними дії прокуратури Полтавської області в особі старшого прокурора відділу прокуратури Полтавської області Ходатенка Дмитра Михайловича, які полягали в поширенні недостовірної інформації,  що порушує презумпцію невинуватості відносно мене, Мельника Олександра Олексійовича, яка закріплена й гарантована ст. 62 Конституції України і п. 2 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод…»

Справа ця судами розглядалася й прокуратура Полтавської області визнала факт поширення прокурором Ходатенком Д.М. недостовірної інформації.

Слід сказати, що розгляд цієї справи в Октябрському суді тривав три роки й суддя у своєму вчорашньому рішенні стала на бік обвинувачення – підтримала працівника прокуратури, який робив заяву про те, чого насправді не було.

Зрозуміло, що на цьому розгляд не завершено. Зрештою представник закону не може розповідати те, чого не було насправді. Тож далі все знову розглядатиме Апеляційний суд.

І вимога буде знову та сама – визнати заяву представника прокуратури Ходатенка, яку він оголошував 10 вересня 2014 року, недостовірною, а дії самого представника прокуратури – незаконними.

На фото – мітинг, проведений кременчуцькими чиновниками 16.09.2014 року після оприлюднення неправдивого прокурорського повідомлення

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2788 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3256 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3702 0