Новини з 1996 року

В Україні стартувала вступна кампанія на медичні спеціальності

Валерія Макряшина 12 липня 2019 16:45 464 0

10 липня 2019 року стартувала вступна кампанія для абітурієнтів, зокрема й на медичні спеціальності

Цього року, як і минулого, на лікарські спеціальності матимуть змогу вступити лише випускники, що набрали не менше 150 балів із зовнішнього незалежного оцінювання з другого й третього конкурсного предмета. На фармацію прохідний поріг трохи нижчий – 130 балів ЗНО.

Також вступна кампанія 2019 має певні зміни.

Зміни торкнулися переліку предметів, які необхідно складати для вступу. Як і минулого року, першим конкурсним предметом є українська мова, другим – на вибір біологія або хімія.

Нові дисципліни цього року ввели на третій конкурсний предмет: тепер треба складати ЗНО на вибір з математики або фізики.

Вступ можливий на такі спеціальності: медицина, педіатрія, стоматологія, медсестринство, медична психологія, технології медичної діагностики та лікування, фармація, промислова фармація, фізична терапія, ерготерапія, громадське здоров’я.

Минулий рік показав, що пороги у 150 та 130 балів не є високими. Наприклад, у 2018 році 84% абітурієнтів, що вступали на спеціальність «Медицина», набрали більше 170 балів з конкурсних предметів. Найкращі показники продемонстрували абітурієнти, які вступали на спеціальність «Стоматологія»: 70% з них набрали більше 190 балів з конкурсних предметів.

Документи на вступ можна буде подати до 22 липня. Уже 26 липня будуть оприлюднені всі списки зарахованих. У 2019 році держзамовлення на медичні спеціальності складає 4509 місць. Найбільше місць за держзамовленням отримають вузи, до яких подали документи найбільше абітурієнтів.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 480 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 954 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3465 0