Новини з 1996 року

В Україні сьогодні – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Олександр Курилов 09 травня 2021 07:44 313 0

В Україні сьогодні – День Перемоги над нацизмом.

Й це одна з найбільших історичних дат нашої країни, яку ми відзначаємо по новому – без гасел «можемо повторити»,  чи «вперед  на Берлін».

Натомість, сьогодні ми  розуміємо: чому все це сталося й говоримо що у кожної війни головним, разом з перемогами, є ще й жертви.

Для України Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста.

Від 17 вересня учасником Другої світової війни став Радянський Союз, напавши на Польщу та окупувавши частину її території, згідно з таємним протоколом до пакту Молотова-Ріббентропа.

Сьогодні ми згадуємо про наслідки цієї війни - Україна (не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу) зазнала найбільших втрат за роки Другої світової війни.

В Україні загинули від 8 до 10 мільйонів людей, з цивільного населення - близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили притулок.

На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Тож згадуємо про це все сьогодні й згадуємо про ціну  перемоги в 1945-му – про мільйони вбитих і мільйони  героїв і пам’ятаємо тих, хто загинув за наше свободу і наше життя!

З Днем перемоги!

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 809 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 948 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1303 0