Новини з 1996 року

В Україні розпочався тиждень тестування на ВІЛ та гепатити В і С

Людмила Скачко 18 травня 2019 09:15 589 0

Із 17 до 24 травня триватиме Європейський тиждень тестування.

Упродовж тижня кременчужани зможуть пройти тести на ВІЛ та вірусні гепатити не лише у свого сімейного лікаря, а й у мобільних амбулаторіях, які будуть розміщені по всій країні.

Чому й де треба пройти тест на ВІЛ?

В Україні за минулий рік зареєстрували 18 098 нових випадків ВІЛ-інфекції (у порівнянні з 18 193 випадками 2017 року). Найчастіше українці інфікуються через незахищений секс. Найбільш поширений ВІЛ у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Чернігівській областях і Києві. За останні 30 років від хвороб, зумовлених СНІДом, померло майже 50 тисяч українців.

Загалом у світі з ВІЛ живуть близько 37 млн людей, в Україні - близько 200 тисяч. Близько 60 тисяч ВІЛ-інфікованих українців не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.

При ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям. Завдяки ефективності державних закупівель через міжнародні  організації Україна повністю забезпечує лікування всіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією. Якщо у 2009 році терапію за державний кошт отримувала 15 871 людина, то станом на 1 січня 2019 року - 102 432 людини. 

Де пройти тест на ВІЛ:

- у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;

- у кабінетах "Довіра", кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання, в центрах СНІДу, в представництвах Громадських організацій, що займаються боротьбою з ВІЛ/СНІДом (наприклад, у представництвах 100% життя): https://bit.ly/2HvBXVv;

- у мобільних амбулаторіях.

Кременчужани, щоб дізнатися, де в нашому місті можна пройти тест, стежте за оновленнями на сторінці ЦГЗ МОЗ України: https://bit.ly/30tCe3K.

Процедура тестування - абсолютно безоплатна й швидка. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин - підготовка і забір крові з пальця, 10 - очікування результату. Перед тестуванням ви зможете поставити питання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передачі, оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливості його зниження, отримати інформацію про організації, де можна отримати іншу допомогу.

Що робити, якщо вам діагностували ВІЛ?

Не панікувати, а звернутися до свого лікаря, стати на облік та розпочати лікування.

Зателефонувати всім своїм колишнім партнерам, з якими ви мали статеві та інші контакти, й порекомендувати пройти тест на ВІЛ. Або надати їх контакти лікарю – він збереже вашу анонімність і порекомендує вашим партнерам здати тест на ВІЛ.

Протестуватися на вірусні гепатити В та С. В них схожі шляхи передачі, але якщо у вас ВІЛ, ці захворювання є особливо небезпечними для вашого життя.

ВІЛ – не вирок. Мільйони людей по всьому світу живуть з ним повноцінним жаттям. У минулому місяці навіть найстаріший чоловік з ВІЛ у світі вдзначив своє сторіччя.

Якщо вам діагностували ВІЛ, просто треба змінити свій сценарій життя, приймати ліки й жити далі.

Поширені міфи про ВІЛ: https://bit.ly/2W7SloA

Чому і де треба пройти тест на гепатит В і С?

Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Основні й найбільш небезпечні типи - вірусні гепатити В і С. Саме вони є причиною 96% усіх випадків смерті від гепатиту.

Близько 325 мільйонів людей у світі живуть з хронічною інфекцією, викликаною вірусом гепатиту B або вірусом гепатиту C. За оцінками експетрів, в Україні близько 1,5 млн таких людей. На обліку перебуває  82 тисячі пацієнтів з гепатитом С і 23 тисячі - з гепатитом В. Більшість людей не знають про свій статус, бо вірусні гепатити рідко мають гостру форму та перетікають безсимптомно.  Більшість хворих дізнаються про те, що інфіковані, коли хвороба вже значно вплинула на печінку.

Щоб пройти тест, зверніться до свого сімейного лікаря. Щоб пройти тест поза амбулаторією - стежте за оновленнями на сторінці ЦГЗ МОЗ України: https://bit.ly/30tCe3K

Не всім хворим з гепатитом В необхідне лікування. Чи необхідне лікування – вирішує індивідуально лікар щодо кожного хворого. Проте всі хворі мають перебувати під медичним наглядом та регулярно проходити обстеження, щоб не пропустити час, коли таке лікування буде потрібним.

Лікування може тривати протягом усього життя. Воно допомагає контролювати вірусне навантаження в крові, щоб воно не наносило непоправної шкоди здоров’ю.

Хронічний гепатит В – невиліковний. Але його можна попередити завдяки вакцинації. Щеплення від гепатиту В входять до Календаря щеплень і є абсолютно безоплатним для дітей до 18 років.

Гепатит С – виліковний. Курс лікування становить близько 3 місяців. Необхідно приймати лише таблетки 1 або 2 рази на день. Ефективність лікування – 90%. Це безпечні ліки, які мають мінімум побічних дій. Ще 3-4 роки тому лікування гепатиту С було набагато складнішим, тривало рік та більше й лише 50% пацієнтів виліковувалися.  

Нині значно більше пацієнтів можуть отримати лікування за державний кошт: https://bit.ly/2YCw5AT.

 

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2918 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3392 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3840 0