Новини з 1996 року

Віруси атакують: у школах Кременчука ввели карантин

Валерія Макряшина 02 лютого 2018 09:50 1958 0

У загальноосвітніх навчальних закладах Кременчука та дитячих садках з понеділка, 5 лютого, вводиться карантин.

Сьогодні в міськвиконкомі пройшло засідання протиепідемічної комісії, на чолі із заступником мера Кременчука Ольгою Усановою. Вона зазначила, що наразі в місті захворюваність на ГРВІ як серед дорослих, так і серед дітей значно зросла, тому треба терміново вирішувати питання про введення карантину в освітніх закладах. 

За словами завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України" Василя Товстого, стан захворюваності на гострі респіраторні та вірусні інфекції на сьогодні можна охарактеризувати такими показниками: 

"Починаючи з епідемічного сезону минулого року, від 2 жовтня 2017 р. захворіло трохи більше 18 000 людей. За такий же період позаминулого епідемічного сезону - 25 000. Показник, як бачимо, знизився".

Однак Василь Товстий зазначив, що вірус є. За його словами, переважна частина хворих - це діти та учні загальноосвітніх шкіл.

За останній тиждень у Кременчуці на ГРВІ захворіло 1444 особи. Василь Товстий зазначив, що даний показник не перевищує епідемічний поріг, але на 31,4% вище показника минулого тижня. З усіх захворілих 75,6% - це діти, 28% з них - школярі (563).

Госпіталізація з приводу гострих респіраторних інфекцій склала 67 осіб за минулий тиждень, з яких 63 - це діти та підлітки (40 - діти раннього віку, до 4 років).

"Загалом відсоток госпіталізації становить 4,6% від усіх захворілих". 

Стосовно грипу типу В, то в Кременчуці цей вірус не виявлений. Але варто відмітити, що в сусідніх Горішніх Плавнях він був зареєстрований. 

Як повідомив директор департаменту освіти Кременчука Геннадій Москалик, у школах через гострі респіраторні захворювання відсутні 11% дітей. Він зазначив: "ситуація не рівномірна - є школи, де немає 24-25% учнів. Є такі класи, де з 30 дітей сидять 15. На наш погляд, на тиждень карантин потрібен, аби припинити зростання захворюваності". 

Начальник управління охорони здоров'я Дмитро Петращук запевнив, що цифри й відсотки захворілих, які є, це не остаточна їх кількість: "Скільки ще звернулися до приватних лікарень, скільки ще займаються самолікуванням?"

За словами головного медика міста, на даний час у лікарнях є запаси противірусних препаратів. Він також підтвердив, що в Кременчуці не зафіксовано жодного випадку захворювання на грип. 

Дмитро Петращук додав, що введення карантину на 1 тиждень надасть змогу піти захворюваності на спад. 

Тож аби вчасно перервати ланцюг розповсюдження інфекції, комісія вирішила ввести в навчальних закладах міста карантин з 5 по 11 лютого та посилити профілактичні заходи в загальноосвітніх і позашкільних закладах.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2615 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3076 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3518 0