Новини з 1996 року

В країні відзначають свято Весни і Праці

Ксенія Омельченко 01 травня 2017 09:16 1060 0

Сьогодні в Україні - свято праці, або День міжнародної солідарності трудящих, який відзначається в 142 країнах світу.

У давньом світі

Традиційну назву - травень в Україні для останнього місяця весни офіційно було повернуто в ХХ столітті з відродженням мови народу Київської Русі. Назва походить від слова трава. Після оранки земель і посіву ще стародавні люди ввели звичай весело відзначали перший день травня. Вони робили це з надією, що їхня праця дасть хороший урожай. 

Наприклад, стародавні греки в цей день наряджали смужками вовни своєрідну священну сосну Аттіса, яка символізувала чоловіка матері-Землі - Кібели, в честь його воскресіння. Сосну урочисто несли до храму і танцювали навколо неї.

Сучасна історія

1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.

У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу на згадку про виступ робочих у Чикаго ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій.

Уперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений 1890 року в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.

Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.

Мир. Праця. Травень.

Протягом 70 з гаком років у СРСР цей день відзначався як свято солідарності всіх трудящих. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці.

Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - День матері, у Кореї - День народження Будди, у Франції - День конвалії.

Обирайте своє свято і відзначайте!

 

 

Теги: 1 травнядень праці

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 134 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 569 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1042 0