Новини з 1996 року

Відтепер газ для опалення купуємо наперед на 7% дешевше. В Уряді пропонують «контракт на майбутнє»

Олександр Курилов 27 листопад 2019 16:19 664 0

Кабінет Міністрів України сьогодні змінив «газові правила». Відповідне рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів, мова йде про страхову ціну.

Як розповіли на засіданні Кабміну,  "...розроблено програму «Гарантована ціна на газ». Для учасників програми, громадян України, Уряд зобов'язав НАК «Нафтогаз України» зафіксувати ціну на газ на період опалювального сезону. Вказана ціна буде на 7% менша, ніж у попередньому році. 

"Ми забезпечили стабільність на ринку природного газу в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською газотранспортною системою. Щоб це не вплинуло негативно на ціну газу для споживачів, ми запроваджуємо можливість зафіксувати майбутню ціну через інструмент «контракт на майбутнє». Подібна практика поширена у світі, але тільки споживач обирає, скористатися пропозицією чи ні», – так прокоментував рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Пояснення ж таке - за умовами програми кожен споживач України з 1 січня 2020 року (громадяни та підприємства теплокомуненерго) до 1 травня 2020 року автоматично стають учасниками програми.

Відпускна ціна газу від НАК «Нафтогаз України» для них становитиме  6,96 грн за кубометр із ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства), або на 7 відсотків менше, ніж ціна на газ в опалювальний період минулого року.

І це важливо для мешканців приватного сектора й тих, хто має індивідуальне газове опалення. 

"В усіх без винятку споживачів є вибір: залишитися в програмі чи вийти з неї і відмовитися від гарантованої ціни до 20 грудня поточного року", - говориться в урядових поясненнях. 

У разі виходу з програми «Гарантована ціна на газ» споживач буде оплачувати газ за діючою місячною ціною, що складеться на ринку. Рішення приймає кожен споживач індивідуально», - зазначено в урядовому коментарі, в якому, однак, обходять запитання – що саме потрібно зробити, щоб стати учасником такої програми.

І тут, з огляду на всіх наших чиновників, слід розуміти, що для того, щоб стати учасником такої програми, слід буде заплатити наперед, інакше платити доведеться за цінами минулого року (дорожче).

Однак скільки слід заплатити у випадку користування газовою плитою чи газовим котлом і з якого розрахунку – все це буде ще оприлюднено.  

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1736 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1815 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1733 0