Новини з 1996 року

Уряд доручив лікарням оприлюднити перелік наявних препаратів за програмою "Доступні ліки"

Дар'я Плахотна 07 вересня 2018 17:16 594 0

Згідно з програмою Уряду «Доступні ліки», яка почала працювати з 1 квітня 2017 року, українці мають право на отримання деяких лікарських препаратів безкоштовно.

У поточному році на закупівлю лікарнями медикаментів Уряд виділив близько 6 млрд грн.

Кожен лікувальний заклад повинен мати препарати, що прописані в Національному переліку лікарських засобів та затверджені Міністерством охорони здоров’я.

За дорученням Прем'єр-міністра України, з вересня цього року всім лікарням необхідно оприлюднити списки ліків, які є в резерві, в тому числі ті, які були придбані за кошти бюджету.

Нові правила вводяться для зручності пацієнтів з метою уникнути неприємностей, коли лікар забув попередити їх про можливість придбання безкоштовних медикаментів. 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив:

«Ліки закуповуються за державний кошт, а приходить пацієнт до лікарні і йому виписують рецепт. При цьому перевірити, чи є ліки в лікарні – неможливо. Тож треба відкрити інформацію про наявність ліків у лікарнях. Також даємо доручення Державній аудиторській службі перевірити кожну область щодо наявності ліків».

Дізнатися про перелік безкоштовних препаратів людина зможе самостійно на сайті Міністерства охорони здоров'я, в медичних закладах та на їх сайтах або через мобільний додаток «Ліки.Контроль». Отже, відтепер пацієнти зможуть самостійно контролювати список наявних ліків на стаціонарі лікувального закладу.

 

 

На жаль, сьогодні не всі регіони й медичні заклади виконують нові вимоги, та над цією проблемою працюють у МОЗ.

Планується створення електронної системи обліку залишків лікарських засобів, що дозволить ефективно керувати процесами їх постачання та використання в лікарнях. А невдовзі будуть внесені зміни до законодавства, які посилюватимуть контроль за цими процесами.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2523 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 2983 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3424 0