Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Укрзалізниця перевозить військовослужбовців у "вагонах-теплушках"

Марина Баніт 12 червня 2017 17:05 804 0

Дуже цікаві події відбуваються навколо питання перевезення українських військовослужбовців, а саме охоронців військової техніки.

Відтак, відомо, що журналісти "Радіо Свободи" провели розслідування. Військовослужбовців України, які супроводжують техніку в зону АТО, перевозять у звичайному «вагоні-теплушці» початку минулого століття з діркою в підлозі замість туалету.  Утримують їх згідно нормативів 1953 року. Так, виявляється, досі живуть солдати в дорозі. З цього приводу Міністерство інфраструктури провело нараду.

На сайті Міністерства інфраструктури з’явилася інформація про те, що

«14 лютого 2017 року під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка та за участі представників профільного департаменту Міністерства інфраструктури, Міністерства оборони , ПАТ «Укрзалізниця» та Збройних Сил України відбулась нарада щодо питань облаштування критих вантажних вагонів під час перевезення військової варти.  Юрій Лавренюк наголосив на необхідності термінового внесення змін до «Инструкции по изготовлению, эксплуатации, хранению и учёту съемного воинского оборудования на железных дорогах СССР», затвержденої наказом Міністерства шляхів сполучення від 26.02.85 року, яка визначає всі умови для перевезення спеціальних вантажів у критих вагонах, а також перевезення військової варти залізницями". Заступник Міністра інфраструктури акцентував увагу на тому, що Інструкція є застарілою та потребує негайних змін, які мають відповідати всім вимогам сьогодення, й зазначив, що ситуація, яка склалася, є неприпустимою. Керівництву ПАТ «Укрзалізниця» було доручено вжити відповідних заходів реагування, внести зміни до зазначеної Інструкції та сприяти якнайшвидшому покращенню умов перевезення наших військовослужбовців у вагонах ПАТ «Укрзалізниця»…

… 8 червня, під головуванням заступника Міністра інфраструктури  Юрія Лавренюка, відбулася нарада, на яку керівництво ПАТ «Укрзалізниця» не з'явилося, що засвідчує ставлення до військовослужбовців, які несуть службу в зоні АТО.

Наразі ситуація залишається без змін. ПАТ «Укрзалізниця» не здійснила жодних заходів щодо вирішення зазначеного питання та повністю саботує виконання доручень керівництва Міністерства інфраструктури України з цього приводу.

Слід наголосити на тому, що на сьогоднішній день ПАТ «Укрзалізниця» має в достатній кількості пасажирських (плацкартних) вагонів, які облаштовані комфортними умовами та могли б забезпечити всі необхідні військові перевезення для ЗСУ та інших військових формувань нашої держави. Але з невідомих причин це не робиться, військова варта перевозиться в так званих «вагонах-теплушках» та в умовах, які важко назвати «людськими», що є недопустимо» - йдеться в повідомленні.

На сторінці Уповноваженого ВРУ з прав людини з’явився коментар про дану інформацію:

«Перевезення військовослужбовців залізничним транспортом та обладнання відповідного рухомого складу повинно бути чітко унормовано.». Це означає, що вирішення даного питання доведуть до ладу.

Нагадаємо, що Програма Плюс писала раніше, що на станції залізничного транспорту загинув військовослужбовець при виконанні службових обов’язків.

Ешелон із військовими прямував із Західної України на ротацію через Кременчук. Під час зупинки командир взводу перевіряв пломби на вагонах.

Відтак, 23-річний старший лейтенант, командир взводу військової частини А1671 виконував службові обов’язки відповідно до перевірки перевезення техніки, обходив вантажний поїзд і перевіряв пломби на вагонах. Під час перевірки його вдарило струмом. Військовослужбовець із Рівного згорів від удару струмом на залізничній станції. 

Наразі йде перевірка з цього приводу. 

Теги: Укрзалізниця

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 773 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1457 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1467 0