Новини з 1996 року

У Європі - по-людськи, а в нас - під ногами. Проблема стихійних цвинтарів для тварин у Кременчуці. ФОТО

Валерія Макряшина 08 жовтня 2019 10:30 1222 0

У Кременчуці, в мікрорайоні Раківка, виявлено стихійне кладовище домашніх тварин. 

Про це на своїй сторінці в мережі Facebook написала мешканка Раківки Ольга Гамелуш-Мінчук.

За словами жінки, вона багато років живе в цьому мікрорайоні, але побачила таке вперше. Йшла вона собі тихенько й спокійно лісом до річки, грузді шукала під тополями, і тут сюрприз - могила якогось померлого домашнього улюбленця.

 

 

"Я, звичайно, з повагою ставлюся до тварин і до пам'яті. Але, люди, ми ж там відпочиваємо, шашлики, волейбол, діти. І ось хто зараз клювати почне - напишіть проект для Громадського бюджету, і місто проголосує за цивілізоване поховання..." - написала вона.

Але з такою пропозицією жінка трохи спізнилася, бо прийом проектів на Громадський бюджет Кременчука 2020 завершився.

Втім проблема так званих стихійних кладовищ у Кременчуці актуальна й добре, що кременчужанка цю проблему порушила.

Тоді як померлих родичів місцеві мешканці мають змогу нормально поховати, поставити їм металеву огорожу та гранітний пам'ятник, тварину, яка прожила з господарем і померла від старості, поховати цівілізовано просто ніде.

У такому випадку кременчужани шукають віддаленні місця, десь у лісопосадці або ж у лісі. Це в найкращому випадку. А так люди хоронять своїх улюбленців, де їм схочеться.

Можна навіть побачити такі "поховання" прямо у дворах багатоквартирних будинків. Мабуть, місцеві жителі думають, що робити могилки з табличками померлих домашніх вихованців у громадському місці - це норма.

Зазначимо, що так думають і наші чиновники, бо жодного разу вони не задумувалися про права власників чотирилапих та крилатих ховати їх у відведених для цього місцях. А наразі ж маємо, як-то кажуть, що маємо, - спеціального місця для поховання домашніх вихованців у Кременчуці просто немає.

Та й сам принцип, як ховати собак, котів та інших тварин, у правилах благоустрою нашого міста не передбачено.

Натомість у Європі з похованням тварин проблем немає. Домашні тварини - це члени сім'ї. І в останню путь своїх улюбленців у Німеччині відправляють з усіма почестями: 

 

 

Хоронять тварини майже так само, як і людей.

Можна в труні або забрати попіл в урні після кремації додому. Також можна розпорядитися поховати урну з попелом вихованця поруч зі своїм власним попелом - на одному з кладовищ, спеціально відкритих для такого роду поховань...


Зазначимо, що наразі в усьому світі є більше 1000 кладовищ домашніх тварин: у США - більше 600, у Німеччині - понад 200, у Франції - більше 150. 

А що в Україні?

Міська влада Києва у серпні цього року представила цільову програму контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2020-2022 роки. Ця програма, зокрема, передбачає створення в столиці першого муніципального кладовища для домашніх тварин.

І тут виникає питання: чому б нашому міськвиконкому не розробити аналогічну програму поводження з тваринами за європейськими стандартами, щоб мешканці Кременчука мали змогу поховати свого чотирилапого друга нормально й у відведеному для цього місці?

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 786 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 936 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1291 0