Новини з 1996 року

У наступному році інсуліном пацієнтів забезпечить держава

Альбіна Козлова 19 жовтня 2018 14:30 495 0

З наступного року кошти для стовідсоткового забезпечення інсуліном пацієнтів з цукровим діабетом будуть виділятися з держбюджету. Раніше одна третина коштів на препарати для діабетиків виділялася з місцевих бюджетів, а  2/3 покривалися державною субвенцією.

"Ми створили реєстр інсулінозалежних, де кожен пацієнт визначений своїм лікарем. Уже проходить рецептування за електронними рецептами й пацієнт отримує свій інсулін в аптеках", - зазначила Супрун.

Як наголосила в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, процес закупівель ліків і поставок нині відбувається швидше, ніж у попередні роки.

Ліки, які МОЗ України закуповує за кошти платників податків після доставки в Україну, одразу розподіляються та розвозяться по регіонах - у розпорядження обласних департаментів з питань охорони здоров’я.

Нагадаємо, що 17 жовтня уряд ухвалив постанову Міністерства охорони здоров’я України (№298), яка запроваджує три зміни, які збільшать доступ українців до ліків, закуплених за гроші платників податків: прозорий перерозподіл коштів на ліки, яких зараз закуповується найменше, швидша доставка ліків з обласних центрів до складів і медзакладів усього регіону та розвезення вакцин у медзаклади, де сімейні лікарі надають безоплатну допомогу.

Щоб ліки та вакцини більш оперативно потрапляли до пацієнтів, було поставлено максимальний термін розподілу ліків до місцевих складів і медзакладів - три робочі дні.

Якщо раніше закуплені за кошти платників податків вакцини були доступні для українців тільки в комунальних закладах охорони здоров'я первинної ланки, то зараз  усі заклади первинної меддопомоги, які уклали договір з Національною службою здоров’я України та надають українцям медичні послуги в рамках гарантованого пакета, отримуватимуть ліки безоплатно, в тому числі приватні та лікарі-ФОП.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2540 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3004 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3445 0