Новини з 1996 року

У МОН змінили правила вступу до вишів у 2021 році: що потрібно знати кременчуцьким абітурієнтам?

Валерія Макряшина 16 жовтня 2020 12:00 620 0

На сайті Міністерства освіти та науки з’явився указ про проведення основного етапу вступної кампанії до вищих навчальних закладів наступного року в липні.

Очільник МОН Сергій Шкалет зазначив, що відповідне рішення ухвалили для того, щоб члени приймальних комісій та абітурієнти отримали змогу відпочити напередодні старту нового навчального року.

Нині невідомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу. Але вже вирішено, що майже всі вступники зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді.

Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій. Також планують зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису.

Вступникам на спеціальності “Стоматологія”, “Медицина” і “Педіатрія” потрібно набрати не менше 150 балів по ЗНО по другому і третьому конкурсних предметів.

Вимога не поширюватиметься на тих, чий конкурсний бал буде вище 175.

Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика.

Третім абітурієнт може вибрати біологію, хімію або фізику.

Вступникам на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування потрібно здавати ЗНО з української мови та літератури, а абітурієнти, що обрали інші спеціальності, зможуть проходити тестування тільки з української мови.

Відзначається, що сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 років можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Крім того, в 2021 році для більшості спеціальностей розширять перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватися як третій конкурсний предмет.

Вступник зможе подати на небюджетні конкурсні пропозиції не більше 30 заяв.

Для вступників на магістратуру потрібно здавати єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ). При цьому тепер заклад зможе збільшити вагу бала по професійному іспиту, залишивши на іспит з іноземної мови не менше 25%.

Вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020 і 2021 років, а результати єдиного професійного вступного випробування – тільки 2021 року.

До кінця поточного року всі вищі навчальні заклади повинні затвердити і оприлюднити правила прийому.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 808 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 947 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1302 0