Новини з 1996 року

У Кременчуцькій військовій частині А1546 офіційно відкрили "Кімнату бойової слави". ФОТО

Валерія Макряшина 14 грудня 2018 14:45 1663 0

Відлітають, мов журавлині ключі, роки у вічність.

Літа не зітруть у народній пам'яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину. 

Минуть роки, змінюватимуться покоління. І настане той час, коли зовсім  не лишиться в живих ветеранів війни, але залишиться пам'ять про них та їхні подвиги, про ту страшну війну й війну наразі,  яка забрала життя мільйонів людей,  принесла лихо й горе на нашу землю. 

І від нас усіх залежить, щоб ця згадка залишилась у пам'яті прийдешніх поколінь...

Сьогодні, 14 грудня, на території військової частини А1546 у Кременчуці відбулось офіційне відкриття "Кімнати бойової слави" 107 РеАП.

На цей важливий захід завітали не тільки військові, а й колишні командири полку  полковник Віталій Добрунов, полковник Віталій Сєльцов, голови громадських організацій.

Після того, як підполковники урочисто перерізали стрічку, гості увійшли в кімнату. Старші військові на мить завмерли. Оглянувши приміщення, перед їх очими почали проноситися, немов слайди, моменти з історії військової частини, авторами якої частково є й вони самі. Зокрема в експозиції був відображений бойовий шлях військової частини від її заснування до сьогодення. 

 

 

У "Кімнаті бойової слави" також представлені досить цікаві експонати: військові записки, книги, старі документи, фотографії з місць бойових дій, техніка, уламки від снарядів, старий іржавий бінокль та каски з дірками від куль. Як розповів заступник командира 107-го реактивного артилерійського полку з морального та психологічного забезпечення, підполковник Роман Глущенко, більшість пам'ятних речей зберігаються в частині вже десятки років, деякі з них потрапили до зали нещодавно. 

 

 

Також Роман Глущенко розповів про книгу, якою вони особливо пишаються та яку військові особливо цінують і охороняють. Вона створена у 1945 році й має такі матеріали, якими не похвалиться жоден музей. Гортаючи її сторінки, можна побачити не тільки розповіді солдатів про війну, а й їх фотографії. З напису на товстій обкладинці стало відомо, що цю книгу військовій частині подарував ветеран Великої Вітчизняної війни. 

 

 

Нагадали присутнім і про історію створення 107-го реактивного артилерійського полку.

16 грудня 1942 року в навчальному центрі під Москвою була сформована 67-ма гаубична артилерійська бригада (ГАБр). Під час Другої світової війни бригада воювала у складі Західного фронту. У травні 1943 року в її складі були три гаубичні артилерійські полки.

Після розформування Західного фронту перейшла в підпорядкування Ленінградського фронту. Бригада брала участь у боях під Ленінградом, у звільненні УкраїниМолдовиРумуніїУгорщини, а на час перемоги перебувала в Австрії. Карту бойових дій у досить великому масштабі можна також побачити на стіні новоствореної "Кімнати бойової слави". 

У роки Другої світової війни бригада отримала почесне найменування «Ленінградська» і була нагороджена орденом Кутузова ІІ ступеня, особовому складу бригади 17 разів оголошувалася подяка від Верховного Головнокомандувача.

У повоєнні роки бригада дислокувалася в містах України (Дніпропетровськ, Біла Церква, Київ) та Угорщини. Згодом її постійним місцем дислокації став Кременчук.

У 1961 році на базі 67-ої гаубичної артилерійської бригади була сформована 107-а ракетна бригада, яку озброїли оперативно-тактичним ракетним комплексом 9К72 «Ельбрус».

У 2003 році 107-му ракетну бригаду переозброюють на більш сучасний високоточний тактичний ракетний комплекс 9К79 «Точка-У».

У 2005 році ракетну бригаду переформували в реактивний артилерійський полк і на його озброєння надійшла реактивна система залпового вогню 9К58 «Смерч».

У жовтні 2007 року в частині служили 77 контрактників, що складало більше третини від загальної кількості солдат і сержантів.

У 2008 році Наказом Міністра оборони України полку присвоєне почесне найменування «Кременчуцький».

Підполковник Роман Глущенко також розповів, що більша частина 107-го реактивного артилерійського полку, починаючи з березня 2014 року, перебувала на навчальному полігоні в Дніпропетровській області, інша — в Херсонській області.

Артилеристи відточували професійну майстерність ведення бою, охорони позицій і військового табору. У квітні в Кременчуці було створено ветеранський комітет підтримки 107-го реактивного полку, який створили офіцери-ветерани, що проходили службу в цій військовій частині. Він допомагає військовим з матеріально-технічним забезпеченням.

Після завершення навчань один дивізіон 107 РеАП забезпечував захист України від вторгнення російських військ із Криму. Після початку активної фази антитерористичної операції на Донбасі другий дивізіон був передислокований на схід країни для виконання бойових завдань.

17-18 серпня 2014 року 1-й реактивний дивізіон полку спільно з підрозділами 19-ї ракетної бригади завдав удару по колоні 18-ї мотострілецької бригади РФ під Сніжним.

У серпні 2014 року, після масового вводу російських регулярних військ на територію України, у зв'язку з недосяжністю об'єктів противника для інших вогневих засобів під час виходу українських військ з оточення під Іловайськом, Генеральним Штабом була задіяна 1 РДн 19 ОРБр, а також 1 РеАДн 107-го полку. Далекобійна артилерія підтримувала українські підрозділи, що виходили, створюючи «вогневий коридор». Удари було заплановано вздовж маршруту висування підрозділів по місцях імовірного розташування противника (панівні висоти, кургани, перехрестя доріг тощо) з південного боку — для 1 РДн 19 РБр, з північного боку — для 1 РеАДн 107 РеАП. Вогонь відкривався за викликом. У ході цього були виконані 12 групових та поодиноких ракетних ударів з використанням від 1 до 4 установок «Точка» і приблизно 15 вогневих ударів РСЗВ «Смерч» з використанням від 1 до 3 бойових машин.

На початку жовтня 2014 року після виконання бойових завдань біля Краматорська, Артемівська і Дебальцевого бійці 1-го дивізіону повернулися для ротації в Кременчук. Наразі військові 107-го реактивного артилерійського полку знаходяться в пункті постійної дислокації.

 

 

Більше інформації читайте у свіжому випуску газети "Програма Плюс" уже в наступний четвер, 20 грудня. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 788 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 936 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1291 0