Новини з 1996 року

У Кременчуці втілять програму «Громадський бюджет»? Петицію підписали,але грошей ще не знайшли

Олександр Курилов 11 березня 2016 09:29 1012 0

Мешканці Кременчука – за прийняття «Громадського бюджету», який дозволяє втілювати в життя проекти самих громадян, спрямовані на покращення благоустрою.

Відповідну петицію з цього приводу підписали 262 мешканці міста. Зміст прохання до мера Малецького від ініціатора підписання звернення – кременчужанина Євгенія Перевезенцева такий.

Громадський активіст пропонує: «…розглянути на сесії та внести до бюджету міста Кременчука видатки на цю програму - покращення взаємодії "влада-громада", залучаючи мешканців до розподілу коштів міського бюджету.

Процес громадського бюджету виглядає так:

1) На першому етапі проходять обговорення наявних проблем та можливих шляхів використання грошей, визначаються пріоритетні напрямки. До цього процесу залучається якомога більша кількість мешканців.

2) На другому етапі відсіюються явно нереалістичні пропозиції.

3) На останньому етапі всезагальним голосуванням (через Інтернет, наприклад) серед запропонованих проектів обираються найкращі і між ними розподіляється фінансування».

Про що слід додати – так це перспективи втілення у життя петиції від кременчужан. Її у мерії можуть просто забракувати, як це було раніше з проханням громадян знизити вартість проїзду в маршрутних таксі Кременчука.

Однак з того, що є сьогодні в Україні, – втілення в життя пропозиції з громадського бюджету на міському рівні є реальним.

Єдине в цій справі – це кошти.

З того, що вже депутати міськради набрали на себе – здешевити ліки в аптеках при лікарнях, позбавити батьків учнів від «добровільних внесків», а міські чиновники додали своєю пропозицію про доплати з міського бюджету для відпочинку дітей влітку… - то грошей на все може й не вистачити.

І причина такого – міська економіка, на яку наші чиновники «забили» й величезна кількість управлінців, яким потрібно платити заробітну плату за вихід на роботу.

А ще у витратах – наші комунальні підприємства, пільговий проїзд… Врешті-решт, останнє слово залежатиме від заступника міського голови Тетяни Неїленко, яка відповідає за фінанси виконкому.

 

 

 

 

 

 

  

Теги: Політика КременчукаБюджет КременчукаЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 789 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 937 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1292 0