Новини з 1996 року

У Кременчуці – великий скандал з відправленням дітей в Росію. Чому у мерії ризикують життям учнів?

Олександр Курилов 26 травня 2019 13:28 3191 0

Чи можуть чиновники Кременчуцького міського виконавчого комітету ризикувати життям учнів міських шкіл і відправляти останніх на заходи в країни, явно недружні й ворожі до України?

Це актуальне питання для нашого міста, яке нині широко обговорюється.

Мова про участь учнів міських закладів освіти в освітніх олімпіадах, які проводяться в різних країнах.

Одна з таких недавно була в Японії, де кременчуцькі учні з ліцею педагогічного коледжу перемогли у світовому конкурсі з програмування.

Але це Японія, де громадянам України, в тім числі дітям, нічого не загрожує.

Але є інші приклади, де дітьми просто ризикують без жодних пояснень.

А який саме ризик, пояснює депутат міськради Анна Павленко, яка оприлюднила своє звернення на адресу міського голови Малецького.

І пише у своєму листі до мера депутат таке.

«Шановний Віталію Олексійовичу!

Мені стало відомо, що з 21 по 27 квітня 2019 року в Санкт-Петербурзі (Російська Федерація) проходила 53 Міжнародна Менделєєвська олімпіада школярів із хімії, де брали участь учні Кременчуцького ліцею № 4 «Кремінь» Кременчуцької міської ради Полтавської області.

Вважаю, що під час агресії Росії до України таке спілкування є аморальним, таким, що ганьбить кров, пролиту героями, які захищали незалежність України….

Прошу Вас розібратися в цьому питанні й дати належну оцінку діям представників адміністрації навчального закладу та притягти винних до відповідальності», - зазначає у своєму зверненні депутат міськради.

Анна Павленко у своєму зверненні до мера Малецького називає прізвища тих, хто стоїть за організацією дитячого перебування у ворожій до України Росії.

Повідомляється, що «директор ліцею Михайлик Л.В. та заступник директора Джавахішвілі С.Г. сприяли направленню дітей до країни-агресора».

Далі ж залишається сказати лише одне: відомо, що директор навчального закладу Любов Михайлик уже оголосила про свою відставку.

Натомість її заступник Джавахівшілі таких заяв про відставку не оголошував і слід розуміти, що жодних зауважень з міськвиконкому він не отримував.

Звісно, можна було б запитати керівників ліцею №4, що це вони зробили з перебуванням дітей у загрозливій обстановці, однак простіше таке запитати в міського голови Віталія Малецького.

І зміст цього питання один.

«Шановний Віталію Олексійовичу, чи був сенс ризикувати в нинішній ситуації дітьми з нашого міста, відправлення яких до Москви було узгоджено якщо не з вами, то з вашими заступниками?

Наскільки є сенс взагалі ризикувати дітьми, при тому, що ми знаємо інші приклади – це арешти українських підлітків у Росії?

Й останній такий ми всі переживаємо сьогодні - це незаконне затримання випускника Кременчуцького військового ліцею, нашого моряка Головаша, який нині перебуває у московській в’язниці, попри всі вимоги міжнародного трибуналу щодо його незаконного затримання.

І слід сказати, що міський голова Віталій Малецький на це запитання нічого не відповів.

Зрозуміло, можна сказати, що кременчуцьким дітям нічого в Москві не загрожувало.

Але хто може за це поручитися  при нинішній ситуації в Росії? 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 479 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 953 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3464 0