Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

У Кременчуці відбувся вечір-реквієм пам’яті кременчуцької поетеси та презентація її книжки. ФОТО

Артем Кузьменко 19 травня 2021 10:30 133 0

Учора, 18 травня, в Міському палаці культури відбувся вечір пам'яті кременчуцької поетеси Валентини Філоненко. Захід провели у великій залі палацу з дотриманням карантинних вимог – відвідувачі сиділи в масках, а займати місця можна було лише в шаховому порядку.

Кременчужани, які знали Валентину, прийшли з квітами, щоб вшанувати поетесу. Вони пам’ятають її як творчу, емоційну, багатогранну, співочу і таку невблаганну. Саме так її описали під час вечора-реквієму.

Разом з приємними спогадами про Валентину презентували книжку, яку вона так мріяла видати – «Благословенна Богом і людьми». Вона мала показати книгу людям разом зі своєю давньою подругою та ученицею, з якою познайомилася, ще коли та була зовсім юною, – Тетяною Булат. Валентина мріяла показати книгу людям, і коли в лютому дізналася, що МПК відкритий для заходів, повідомила про це Тетяні.

Валентина з нетерпінням чекала дня презентації, 18 травня. Але другого квітня перестало битися серце чудової людини, поетеси, українознавця, філолога, журналіста, публіциста, автора багатьох збірок і творчих доробок.

Тож Тетяна, в пам’ять про свого ментора, повністю присвятила вечір не лише книзі, а й Валентині. Багато людей вийшли сказати добрі слова про жінку, яка так багато зробила для української поезії.

Народилася Валентина Філоненко у с. Садки Кременчуцького району в багатодітній робітничій родині. Закінчила Київський державний університет, отримала диплом філолога. Викладач українознавства, методист-кореспондент з науково-методичних праць. Член спілки літераторів «Славутич». Лауреат багатьох музичних та поетичних конкурсів.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 838 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1527 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1527 0