Новини з 1996 року

У Кременчуці пройшла чергова робоча група з питання викидів у повітря підприємствами

Марина Баніт 05 липня 2018 13:45 596 0

Сьогодні в міськвиконкомі відбулася чергова робоча група з питань недопущення перевищення гранично допустимих норм викидів у повітря.

Усе почалося й продовжувалося за вже звичним сценарієм. Голова комісії пан Пелипенко перепитував у представників підприємств, що вони зробили з моменту проведення останньої зустрічі, тобто 2 місяці тому. А ті у свою чергу доповідали, що діють у рамках закону, що все в них добре.

Загалом усі сходяться на тому, що в законодавстві є купа колізій. Підприємства ведуть свою політику шляхом найменшого опору. Тобто все, що з них не можна витребувати, вони не роблять. Законодавство прописано таким чином, що контроль за екологією по суті здійснюється тільки на паперах. Державна екологічна служба, коли приїздить на підприємства, усе, що може, - це контролювати папери. При цьому вони навіть не можуть робити раптові перевірки та заміри.

Також підприємства користуються будь-якими помилками або необізнаністю місцевих екологів у законодавчому полі. Так будь-яке неповне або двояке звернення або лист не виконується, якщо пан Федюн або депутати не те слово написали або не той юридичний термін вставили. На засіданні представники підприємств у прямому, а не переносному сенсі сміються з представників робочої групи міста, тобто з самого Олексія Федюна та депутатів.

Так депутати вимагають, щоб у місті не смерділо і не було отрути. Екологи на чолі з паном Федюном пишуть різні листи на підприємства з проханнями зробити те чи інше. А підприємства вказують на систематичні неправильно сформовані листи, що, на їхнє переконання, дає підстави не виконувати такі приписи або рекомендації.  

Як повідомлялося раніше, поліція на заяву про екологічні викиди відправила документи на експертизу в харківський інститут ще у 2017 році. Але досі не отримали відповідь. 

Головний еколог міста Олексій Федюн пояснив, що була пропозиція звернутися до прокуратури, бо інститут затягує з експертизою.  Але прокуратура заявила, що це справа поліції. 

На пропарювальну Станцію Депо Кременчук Укрзалізниці 18 та 19 квітня не пустили представників інституту Марзєєва, мотивуючи тим, що робіт не було. Але екологи отримали відповідь на запит від Укрзалізниці, що пропарювальні роботи тоді виконувалися. Представник пропарювальної заперечив і сказав, що цистерн у той час не було, а тільки пізніше. 

Федюн каже, що домовлялися при появі цистерн зробити дослідження, але представників інституту не повідомили. Натомість представник пропарювальної запропонував зробити виміри за їх рахунок, але замовити послуги через майданчик Прозорро. 

Федюн сказав що в 2017 році були перевищення викидів на цьому підприємстві, але представник відповів, що в тому ж році вони отримали дозвіл і перевищень у них не виявлено. Федюн повідомив, що та комісія не мала акредитації на бензопірен.
Роженко запропонував зробити звернення офіційне про доступ на всі підприємства загалом протягом великого проміжку часу, наприклад на місяць. Щоб лабораторні дослідження можна було зробити в будь-який день.
 
Представник "Укртатнафти" розповів про екологічний аудит, який вони замовили. Як він пояснив, аудит має проводитися за тендером. Компанія має бути стороннью і не тією, що надавала перший дозвіл на роботу.

Отже, вони провели тендер, виграла компанія ТОВ "Експертний центр". Компанія перевірить підприємство на відповідність екологічному законодавству.

Представники ТЕЦ філії "Полтаваобленерго" повідомили, що, згідно з національним планом скорочення викидів, дозвіл, який був виданий у 2017 році, вкладається в параметри. Тому змін у них не буде. Федюн наголосив, що викиди бензопірену не перевірялися, так як неакредитовані лабораторії давали висновок.

Представник заперечив. ВІн наполягав, що заміри бензопірену не робили на підприємстві,  а на відстані 4 км.

Пан Федюн пояснив, що дослідження мають провести на предмет викидів бінзоперену підприємствами.

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 807 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 946 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1300 0