Новини з 1996 року

У Кобеляках більше ніж на дві години затримали судове засідання

Юлія Билина 05 вересня 2016 12:12 1756 0

Арештованих не змогли вчасно довезти із Полтавського СІЗО.

Призначене на десяту ранку засідання Кобеляцького районного суду о дванадцятій ще не розпочалося. Причина: чотирьох в'язнів, яких другий рік тримають за ґратами, звинувачуючи у резонансних убивствах, не змогли доправити із Полтави до приміщення суду.

"Ще й не думали починати засідання. Тільки що привезли затриманих, - повідомила "Програмі Плюс" Вікторія Харченко, кореспондент телекомпанії "Візит", що висвітлює судовий процес. 

Як відомо, після тривалої перерви Кобеляцький райсуд мусить сьогодні продовжити розгляд кримінального провадження, що стосується двох резонансних убивств - міського голови Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка.

У серпні суд оголосив тривалу перерву без пояснення причини, після того як арештовані у цій справі Олександр Мельник, директор приватної телекомпанії "Візит", а також колишній міліціонер і борець із корупцією Олександр Крижановський почали вимагати людських умов утримання. Адже після ліквідації ізоляторів тимчасового тримання у дні суду в'язнів щодня перевозять із Полтави до Кобеляк. При цьому відкрито ігноруються їхні громадянські права - людей по кілька годин тримають у задушливій атмосфері, а також на цілий день залишають без їжі.

Кобеляцький суд на ці вимоги відреагував традиційно - пообіцяв написати листа керівництву СІЗО. Нагадаємо: раніше Руслан Лазоренко, адвокат Олександра Мельника, не раз робив заяви про те, що його підзахисного піддають катуванню, оскільки стан його здоров'я викликає значне занепокоєння, однак в умовах СІЗО він позбавлений можливості пройти комплексне обстеження та отримати медичну допомогу як інвалід 2 групи, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Таку профілактичну допомогу для підтримки серця та судин можна надати лише в умовах стаціонарного лікування. Звернення  й до голови Кобеляцького райсуду, й до інших інстанції ситуації не змінили. Офіс Уповноваженого з прав людини рекомендував райсуду розглянути можливість замінити запобіжний захід Олександру Мельнику із тримання під вартою на більш м'який, цього ж просив і захист, погоджуючись на цілодобовий арешт із носінням електронного браслета. Але голова райсуду Ірина Омельченко ці зверення проігнорувала, продовживши у серпні О.Мельнику та іншим трьом арештованим термін тримання під вартою ще на два місяці.

 

Теги: 3118

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2791 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3260 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3705 0