Новини з 1996 року

У художній школі-інтернаті на Полтавщині відкрили експозицію старовинних вишитих картин

Валерія Макряшина 11 березня 2020 11:55 398 0

У виставковій залі спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» на Полтавщині відкрили експозицію старовинних вишитих картин «Україна вишивана» з приватної колекції педагога-організатора закладу Нелі Немерюк. А вишивали їх мама та бабуся Нелі Григорівни.

Свого часу ці жінки творили ті скарби народного мистецтва не для виставок, а для домашнього вжитку, ними прикрашали хати. 

Як пише видання «Голос України», у свої творіння вишивальниці вкладали душу й серце. Тепер представлені в експозиції 42 полотна не лише милують око — вони наповнюють будівлю спеціалізованого художнього закладу, в якому навчаються діти, особливою атмосферою краси та гармонії, домашнього затишку й тепла.

Тим більше, що надала їх для огляду не професійна колекціонерка, а продовжувачка роду, якій картини дісталися у спадок.

Саме в таких рукотворах здавна кодувалися традиції роду й народу та передавався від покоління до покоління генетичний код нації. Тож зовсім не дивно, що в Україні раніше вишиванням займалися майже всі жінки й дівчата, долучалися до цієї справи навіть чоловіки.

Про це на виставці нагадав відомий опішнянський вишивальник, заслужений майстер народної творчості України Григорій Гринь.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 482 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 956 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3467 0