Новини з 1996 року

У директора КП "Теплоенерго" зарплата - 45 тисяч гривень, а треба більше?

Ксенія Омельченко 10 грудня 2018 12:01 938 0

Про це говорили сьогодні на черговому засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету та фінансів. 

Обговорення почалося з питання головуючого на комісії депутата Олександра Плескуна. Він поцікавився, чи контролює фінуправління виконкому Кременчука виплату зарплати на комунальному підприємстві "Теплоенерго".

На що начальник цього управління Тетяна Неіленко зазначила, що це не в її компетенції. Вона контролює, щоб не було заборгованості в бюджетників, а також надходження від держави пільг та субсидій. Натомість про внутрішній стан комунальних підприємств, у тому числі КП "Теплоенерго", за її словами, має відповідати начальник Управління ЖКГ Іван Москалик, якого в залі не було.

Як не дивно, але далі комісія питання не розглядала. Щоб усе ж таки отримати відповідь, депутат Плескун попросив покликати чиновника до зали.

Іван Москалик повідомив, що минулої п'ятниці була повністю погашена заборгованість із заробітної плати працівникам "Теплоенерго" за жовтень. Зараз підприємство акумулює кошти для формування зарплати за листопад з оплати містянами за тепло та гарячу воду.

Загалом, за словами начальника УЖКГ Кременчука, для виплати зарплати за листопад 2018 року всім працівникам КП "Теплоенерго" необхідно 4,5 млн грн.

При цьому від населення в опалювальний сезон підприємство збирає лише приблизно 3,5 млн грн. Цих коштів недостатньо. Але на підприємстві сподіваються, що на 7,5-8 млн грн буде виставлено рахунок за транспортування теплової енергії квартальними мережами. Цього має вистачити на  зарплату комунальникам за листопад.

Основною причиною, чому в КП "Теплоенерго" виникла заборгованість з виплати зарплати, Іван Москалик назвав надходження на рахунки підприємства. Зокрема, на початок грудня кременчужани заборгували підприємству близько 26 млн грн, тому що платять за опалення і гарячу воду лише 80%.

Сьогодні зі споживачами працюють, щоб ті, певно, справніше платили за отримані послуги.

На питання депутата Оксани Піддубної, яким є загальний фонд заробітної плати "Теплоенерго" і яку частку в цьому фонді складає зарплата керівництва, начальник УЖКГ знову зауважив, що в опалювальний період фонд заробітної плати на підприємстві складає приблизно 4,5-4,6 млн грн.

Це більше, ніж у звичайний період, бо саме в опалювальний період виникає необхідність залучення на підприємство додаткових фахівців. Натомість інформацією щодо співвідношення зарплат на виробництві управлінець, як вивилося, не володіє.

Тож Оксана Піддубна запитала, чому на її запит, який вона подала в середині листопада, ніхто не відповів. Запит стосувався оприлюднення суми зарплати директора КП "Теплоенерго", головного інженера, фіндиректора.

Відповіді на запит вона й до сьогодні не отримала, але чула від працівників, що зарплата директора підприємства сягає 45 тис. грн.

Депутата обурює, що від кременчужан приховують таку інформацію. Більше того, постійно підвищують вартість опалення.

- Можливо, з цих 4,5 млн у нас тільки декілька осіб зарплату отримують? Я не знаю, - зазначила Оксана Піддубна.

Натомість Іван Москлик відповів, що особисто підписав відповідь на запит депутата, тому не знає, чому вона досі її не отримала.

За його словами, зарплата керівника "Теплоенерго" у сумі 45 тис. грн не відповідає дійсності. Тоді Оксана Піддубна припустила, що, можливо, директор підприємства отримав додатково кошти на оздоровлення.

- Чому ж тоді не буде заборгованості й чому ж тоді не будуть підвищуватися тарифи "Теплоенерго"? - зазначила Оксана Піддубна, вже звертаючись до Тетяни Неіленко та Юрія Гриценка, які сьогодні, певно, знову підвищать містянам тариф на опалення.

Вона також додала, що з їхньою зарплатою у понад 30 тис. грн заплатити за комунальні послуги в Кременчуці нескладно.

- Що ви робитимете далі? Люди не сплатять. У них фактично немає таких коштів, - не відступала Оксана Піддубна.

На що лише Тетяна Неіленко зазначила, що хто-хто, а комунальні підприємства боргів перед "Теплоенерго" точно не мають.

Виходить, містяни самі начебто винні, що підвищуються тарифи. Поки вони не сплачують за послуги, на підприємствах виникають борги, для погашення яких потрібні додаткові кошти, тобто додаткові підвищення. І так по колу. 

А про те, щоб розірвати це коло раціональним використання бюджетних коштів, не думає, здається, ніхто.

Читайте також: Дожились: відтепер і дружини кременчуцьких депутатів заробляють на КП "Теплоенерго"

А тому вже чекаємо нові тарифи, за якими містяни за один квадратний метр квартири платитимуть більше 50 грн.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 635 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 836 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1196 0