Новини з 1996 року

Ціна боротьби за справедливість. Вимагаємо негайного звільнення Олександра Мельника!

pplus 23 грудня 2017 11:20 2140 0

Вічна парадигма історії: за свободу борються одні, а до влади приходять інші. І тоді настає лукава, найпідступніша форма несвободи, одягнута в національну символіку, зацитькана національним пафосом, вдекорована атрибутами демократії. Ліна Костенко

Дорогою ціною далася українському народові Революція  Гідності 2013-2014 років, неоціненною є жертва   Небесної Сотні, яка  загинула в надії на  світле майбутнє України. 
Відкидаю розмови,  що  тоді люди виходили на протести за Європу чи Америку! Люди  протестували  проти ПОЛІТИЧНОЇ ДИКТАТУРИ, БАНДИТСЬКОЇ ВЛАДИ, СВАВІЛЛЯ ЧИНОВНИКІВ, КОРУПЦІЇ, ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ, за суверенну, незалежну, демократичну,  соціальну, правову  державу Україну без корупції. На жаль,  надії та сподівання  українців на те, що нова  влада  викорінить  усе зло, усуне олігархів від «корита», не виправдались, умови життя українців  погіршилися в рази, політичні репресії в післямайданній Україні, на мою думку, в своїй підлості перевищили репресії 1937 року. 
Мені важко зрозуміти, чому тоді люди  вийшли на протести через  побиття студентів,  а  зараз мовчать, коли   кращі сини України   тисячами гинуть  на гібридній війні - АТО, а синки-мажори  можновладців  там не служать, а  жирують? Чому в  тюрмах сидять патріоти, воїни АТО, журналісти, прості громадяни  лише за те, що «не вгодили владі», а винні в масових убивствах  Небесної Сотні не знайдені і не покарані, матері  шукають безвісти зниклих  синів-воїнів, не можуть добитися визволення синів  з полону? Де розслідування вбивств на Майдані та котлів, у яких знищили тисячі воїнів-патріотів? Чому невинні патріоти сидять  за гратами  і більшість  цих фактів замовчуються  та   прикриваються «важелями»  продажної судової та правоохоронної систем?  
Нас  влаштовує, що післямайданні «вожді» переступили  через кров Небесної Сотні,  дорвалися до «корита» і  одразу ж   знехтували  всіма  цінностями,  які виборював народ, що  Україна перетворилася на так звану «поліцейську державу»,  де відсутні такі  цінності як «незалежні суди», «свобода слова», «воля», «справедливість», «Закон і Конституція України»? 
Звісно, хто ж знав, що  на найвищому рівні самопроголошені «вожді» переберуть  на себе роль суддів і запустять репресивну машину зі знищення патріотів…
10 грудня  світова спільнота святкувала Міжнародний день з прав людини, не знаючи про те,  що  в  Україні  права людини нехтують, а  це   свято  записано лише на папері! 
Саме в  ці післясвяткові дні  Полтавський районний    суд «по-своєму» підкреслив «ВАЖЛИВІСТЬ»  для   держави України  Міжнародного дня з прав людини: шляхом  чергової «екзекуції» над  підозрюваними та членом Полтавської обласної громадської організації «Право на захист» О. Мельником, а саме:   12.12.2017 року, одразу ж після свята, Полтавський районний    суд допустив шокуючі  порушення вимог Міжнародних Законів та  КПК України  шляхом відмови у задоволенні клопотання захисту про зобов‘язання прокурора надати копії обвинуваченим та їх захисникам. Суд вказав, що обвинувачені та їх адвокати повинні сприймати клопотання прокурора про продовження утримання під вартою на слух, і знову продовжив термін утримання під вартою всім обвинуваченим та члену нашої Організації О. Мельнику без ЖОДНИХ доказів його вини! Мало того,  під час судового засідання всі  підозрювані  по справі  та  О. Мель­­ник УТРИМУВАЛИСЬ у КЛІТЦІ! Суд  оголосив  одну за одною 4 ухвали відносно кожного обвинуваченого,  але питання   про відвід  суду не вирішив!  Під час  постановлення ухвал (відносно кожного обвинуваченого) суд  не виходив з нарадчої  кімнати і не оголошував  ухвали,  а знаходився там і постановлював  інші  ухвали! Таке беззаконня  СУПЕРЕЧИТЬ  Основному  Закону  України, КПК України, міжнародним нормам,  підтверджує  упередженість та обвинувальний уклін судів. 
Виникає  запитання: хоч  в одній демократичній країні людину    називають  «убивцею» без суду і слідства,  без ДОКАЗІВ  її вини  та четвертий рік  ТРИМАЮТЬ у КЛІТЦІ? 

Чому О. Мельник – людина,  єдиною зброєю якого є слово і право, четвертий рік перебуває в неволі, у клітці?

За  підтримку  та патріотизм  Революції Гідності  післямайданні  «вожді»        «щедро віддячили»   багатьом патріотам,  в тому числі й О. Мельнику.  
Згадую, як у  вересні 2014 року  без суду і слідства  «вожді» публічно зганьбили  пана Олександра на всю країну, назвали його «вбивцею», точніше,  «призначили»   замовником резонансного вбивства»! Зганьбили того, хто  і гадки не маючи,  що підступність та паскудство  «вождів»  післямайданного  режиму перевершить усі вади колишніх негідників, підтримав Революцію Гідності 2013-2014 років, у  результаті якої   «сцена майдану» прийшла до влади і стала «вождями». В ті буремні дні телеканал «Візит» під керівництвом О. Мельника  доносив до людей інформацію про події на майдані, а пан Олександр  безкоштовно надав активістам   приміщення, яке  стало штабом народного спротиву, де люди  могли почуватися  в безпеці,  відпочити, зігрітися, поїсти, яке  потім  слугувало  волонтерським штабом  для відправки допомоги в АТО…
З болем констатую, що   нерівність простих громадян і представників влади перед законом ставить під сумнів формування й існування всієї системи державно-владних повноважень в Україні. Чому в протистоянні високопосадовців і пересічних громадян  прості люди  не в змозі відстояти гарантовані  їм Конституцією і Законом права та  свободи, захистити себе, а  є постійними жертвами  тоталітарного режиму? Виникає безліч запитань, які турбують членів Полтавської обласної громадської організації «Право на захист»,  відповісти на які, на жаль, ніхто не наважується. 

 «Повісити» вбивство  на невгодних легше, ніж знайти справжніх убивць? 

Одним із запитань, яке так і залишається без відповіді,  проте набрало характеру суспільно-політичного резонансу, є справа вбивства судді Лободенка О.С. і міського голови Бабаєва О.М. Холоднокровна розправа неабияк вдарила по мешканцях міста. З приводу цих  двох  резонансних убивств кременчужани,  лідери громадських організацій, представники ЗМІ   очікували  на  швидке, негайне,  справедливе та прозоре розслідування цих хвилюючих кожного  злочинів.  Яким же було здивування і обурення небайдужих кременчужан, коли чи то з метою якнайшвидшого розкриття справи,  а на думку  ПОГО «Право на захист»,  внаслідок політичної змови,  була реалізована  злочинна схема місцевих олігархів:  за підозрою у замовленні вбивства,  за відсутності будь-яких доказів, які вказували б  на причетність до  цього страшного злочину, було затримано абсолютно невинну людину, патріота України,  політика, бізнесмена, депутата чотирьох скликань Кременчуцької міської ради, власника приватної телекомпанії «Візит», члена ПОГО «Право на захист» О. Мельника,  на якого   прокуратура Полтавської області, за підтримки  високих посадових  осіб держави,  «повісила»  організацію   цих  двох  тяжких злочинів.
Репутація, що будувалася десятиліттями, була  нахабно заплямована внаслідок політичних інтриг і боротьби за владу, адже «слово - не горобець, вискочить і не впіймаєш»!
 Мабуть, найбільш ганебним і обурливим у цій ситуації під час принизливого арешту Олександра Мельника  була поведінка високопосадовців МВС України,  які ще до вручення підозри на всю країну під час прес-конференції оголосили про затримання навіть не вірогідного,  а, з їхніх слів,  «безпосереднього замовника» жорстокого злочину і  начебто розкриття резонансної справи!
 З посиланням на  їхню інформацію, абсолютно всі загальнонаціональні,  друковані ЗМІ,  їх інтернет-ресурси поширили завідомо неправдиву інформацію, яка в кращому разі могла претендувати на статус припущення (без зазначення та обнародування імені), але аж ніяк не доведеного факту і обвинувального вироку. 
Подібне неприпустиме в правовій державі! Завідомо неправдиві  статті засобів масової інформації неабияк вдарили по честі й гідності, діловій репутації Олександра Мельника, добропорядного громадянина, була  порушена презумпція невинності, але  найстрашніше те, що після опублікування і поширення цього бруду пан Олександр  остаточно втратив здоров’я. 

Сповідь свідка…

 Я, Ніна Дашко, є одним зі свідків по справі, знаючи всю підлість системи,  ризикуючи   власним життям,  своїх дітей   та  онуків,  не можу змовчати про те, що  29 травня 2014 року, за два місяці до вбивства,  після мого  виступу  на сесії міської ради проти будівництва Біланівського ГЗК мене запросив у свій кабінет на бесіду О. Бабаєв. Ми говорили про різне, але найбільше -  про одного з  його бізнес-партнерів Є. Холода… І  з тієї розмови я  зрозуміла, що взаємини між О. Бабаєвим та його бізнес-партнером  надзвичайно напружені… 

 Коротко про аморальні ЗМІ  

Амбіції упереджених чиновників та безпринципність деяких  горе-журналістів,   які роблять свою брудну справу ціною людського життя, честі та здоров’я, -  шокують!  Один з  таких горе-«журналістів»,  виконуючи  завдання ймовірних замовників убивства,  на  яких  як на  «злодієві  шапка  стала горіти»,  випустив  пасквіль, який назвав   «книжкою»! Можна довго розмірковувати й оцінювати рівень аморальності, ганебності, підлості, відсутності моральних норм   вчинку як у окремих високопосадовців,  так і в цих  горе-«журналістів», якби не одне «але»:  українське законодавство, а також норми міжнародного права надзвичайно чітко регламентують положення щодо презумпції невинності особи, поводження з особою, вина якої не доведена, що є  дуже важливо:  існує порядок всезагального обнародування імені особи, яка підозрюється чи обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, а  вина Олександра Мельника, якого в пасквілі  назвали «вбивцею»,  вже четвертий рік не доведена, свідченням чого є той факт,  що за ці роки  змінилися три суди, й те, що,  спостерігаючи відсутність доказів вини О. Мельника, присяжні  відмовлялися брати участь у справі, а обвинувальний акт  повертався судом до  прокуратури. 
Але хіба відомо тим горе–«журналістам», що  ЗМІ  мають нести  народу незаангажовану інформацію, зміцнювати правові і соціальні позиції суспільства, формувати здорову масову свідомість і найголовніше - здійснювати функцію просвітництва? Що демократична країна неможлива без засобів масової інформації, оскільки  незалежність, неупередженість, відкритість і доступність засобів масової інформації визначають рівень демократичності будь-якої спільноти, а маніпуляція ЗМІ неприпустима, тим паче, використання його як інструменту дискредитації, пропаганди, знищення ділової репутації, честі й гідності особи. 
17.12.2017 року  Папа Римський Франциск назвав поширення журналістами брехливої інформації  страшним гріхом  і закликав їх уникати дезінформації, надавати повну, всебічну картину подій. 
Не потрібно цитувати норми чинного законодавства, скажу  прямо: руйнується життя невинної людини,  цинічно  порушується законодавство України, Конституція, міжнародні закони. 

О. Мельник заплатив власним здоров’ям за правду та  справедливість

Він не словом, а  ділом заслужив репутацію людини, яка без страху звертала увагу громадськості  на корупцію місцевих «царьків»,  відстоювала  позицію громади, як бачимо,  ціною власного життя та здоров’я. 
О. Мельник  та колектив телеканалу «Візит», яким він керує, не з чуток знають, що таке заплатити власним здоров’ям за добробут інших, бо  вони  ніколи не стоять осторонь проблем пересічного люду, одні з перших  порушують  наболілі питання,  тему корупції місцевої  та регіональної влади.
 Виникає величезна кількість запитань стосовно арешту О. Мельника,  продовження  запобіжного заходу у вигляді арешту, оскільки беззаконня,  свавільне тримання під вартою продовжується  вже  четвертий рік. 
Не зрозуміло, чим керувалися і керуються судді при  постійному обранні та продовженні запобіжного заходу, триманні під вартою,  якщо відсутня доказова база, якщо  стороною обвинувачення за ці роки не було надано   жодних доказів  його вини?  

Чому суд безпідставно та свавільно залишає невинну особу під вартою? 

Високопосадовець, заступник голови обласної ради Є.Холод (який є  свідком обвинувачення) та органи місцевого самоврядування Полтавської області й міста Кременчука, всупереч нормам моралі й права, здійснюють тиск  на суддів та невинних осіб, яких свавільно тримають під вартою, на  свідків, потерпілих, експертів,  судову владу! Де справедливість? На це питання ПОГО «Право на захист» хоче почути відповідь від усіх представників правоохоронних органів та судової влади. Аналізуючи ситуацію, виникає  питання: чи не тому, що саме одного з високопосадовців  у першу чергу підозрюють  у скоєнні  злочину близькі та кременчужани, вони здійснюють шалений тиск на суд та ганьблять ім’я пана Олександра? 

Про сморід змови політичного і бізнесового альянсу проти Олександра Мельника 

У 2014 році,  напередодні позачергових парламентських виборів член нашої Організації О. Мельник мав колосальну підтримку кременчужан і  міг би виступити  в ролі легітимного народного кандидата, легко здобути симпатії виборців і відтак стати народним депутатом від Кременчука. 
З усього видно, що  страх політиканів   перед   авторитетом  О.Мельника  та його телеканалу став однією з причин навмисно влаштованого   «спецсценарію, після  втілення якого в дію, підлої  «ліквідації» з передвиборчих перегонів О. Мельника у Верховну Раду України пройшов Ю. Шаповалов, який  себе проявив  «тушкою»  та нічого  не зробив для міста Кременчука, крім  піклування про власний бізнес, постійних «гульок» на   святах, оплачених заради його   піару  з місцевого бюджету,  кишень кременчужан.  Впевнена,  якби О. Мельник  став нардепом,   він  би піклувався про  добробут кременчужан та міста, чого, на жаль, ми не  бачимо від   нардепа-тушки Шаповалова. 

Методи  катувань затриманих  не змінилися:  залякування і тортури діють?

Методи, які використовувало слідство проти невинної особи, є неприпустимими і мають кваліфікуватися як злочин, так як достеменно відомо, що до пана Олександра  були застосовані погрози, залякування, чинився постійний тиск не тільки на нього, а й  на його родину. Можна лише уявити, яких тортур  зазнав ще один підозрюваний,  який заявив  про те, що   в перші години та дні допиту через  тиск-тортури  він був  вимушений звести   завідомий  наклеп, надати неправдиві свідчення, які були  «вигідні» слідству, звинуватити у скоєнні особливо тяжкого  злочину  Олександра Мельника, основного політичного  конкурента Ю. Шаповалова. 
 Усе це дає підстави  зробити висновок про сплановану, проте незграбну змову, де замішані представники правоохоронних органів, судді, політики, а також ті, хто готовий за гроші паплюжити і поливати брудом будь-кого.                

Як кажуть у народі,  кота в мішку не сховаєш! 

Згодом стало відомо, що дочка Олега Бабаєва вже після вбивства батька подавала до суду  позов  про стягнення боргу  в сумі  30 мільйонів гривень з брата заступника голови  Полтавської обласної ради Є. Холода, і в 2016 році Автозаводський районний суд виніс  рішення на її користь. 
 Після цього факту до   мислячих людей  стало ще більше «доходити», кому могла бути вигідна смерть О. Бабаєва. Ще б пак,  ця  шалена сума мала бути повернута до  10 липня 2014 року, а 26 липня 2014 року О. Бабаєва  жорстоко вбили. Виникають запитання:  чому слідство не проводилось у багатьох напрямках, чому знадобилося більше 3-х років, щоб  прокуратура нарешті зацікавилася  його бізнес-партнером Є. Холодом? Чи перевірило  слідство, податкова походження цих грошей, яким «непосильним трудом» вони  були зароблені та  чи сплачений податок? 
Виходячи з логіки, аналізуючи, як Є. Холод і «Ко» в день арешту О. Мельника «мітингували» під телеканалом «Візит»,  судами,  вривалися   в  залу суду та чинили тиск на суддю (після того  О. Мельник та О. Крижановський були звільнені  з-під варти під домашній арешт і  добросовісно з’являлися на судові засідання),  в голову постійно  «лізуть» думки: на злодієві і шапка горить? 

 

Чому я приховую своє приватне життя і  у фейсбуці, соцмережах  НІКОЛИ не викладаю фото дітей та онуків?

Відчуваю страх за їхнє життя, бо  маю  нещастя ПАМ’ЯТАТИ, як їх переслідували, як  уміють катувати в міліції/поліції…Про те,  що таке катування, знаю не з «чуток», коротко… гіркі спогади. 

Одного дня  мій зять  Анатолій вийшов з квартири по молоко для дитини і зник на три доби, на мої телефонні дзвінки морги, міліція,  лікарні відповідали: «не поступав»!...
Поїхала до 6-ки (так раніше  називався 6-й  відділ міліції - ВБОЗ), черговий   також відповів: «Не поступав»! Не буду згадувати, як мені вдалося туди проникнути, як  знайшла зятя в клітці, підняла галас, викликала в Кременчук  начальника ВБОЗ Полтавської області, після приїзду якого зятя відпустили.  Я наполягала, щоб Анатолій  не ставив підпис під документом, що начебто  він був затриманий на 3 години і претензій не має, але він не  реагував, бо був надзвичайно   у важкому стані, його  тіло трусилося через катування СТРУМОМ протягом трьох днів! Протягом тижня  він  лежав у ванній,  після чого йому  ставало легше. Лікарі   зрозуміли  причину такого стану і погодилися  його  лікувати  «інкогніто»… були злякані.
Про  жахливі  подробиці катування  струмом зять  розповів  мені і своїй дружину (моїй дочці) Ользі:  «Катували струмом по всьому тілу і навіть по статевих органах, якби я його не визволила,  він  би підписав  УСЕ, на що  йому вказали б»! У подальшому я  та члени  родини піддавалися неодноразовим розправам, найманці,  горе-БЮТівці,  не раз калічили мене, членів родини,  познущались над моїм онуком  Владиславом та його дружиною. 
Вважаю найжахливішим те, що   держава не захищає  громадян України, на податки яких  УТРИМУЄТЬСЯ увесь державний апарат, у тому числі президент, міністри, посадовці місцевого самоврядування,  судді, прокурори, слідчі! 
Яскравим прикладом   патріотизму  Олександра Мельника   є  його безпосередня участь   у ліквідації   аварії на ЧАЕС.  У той час він пожертвував  своїм життям  та здоров’ям заради нас та наших дітей, заради   світлого майбутнього нащадків,  своєї держави, яка зараз  і чути не хоче, що   невинна людина,  інвалід 2 групи  більше 3-х років  знаходиться в  Державній  установі «Полтавська установа виконання покарань»,  свавільно утримується під вартою з 04 вересня 2014 року, за необґрунтованим і надуманим обвинуваченням у вбивстві. Не інакше як катами  можна назвати всіх тих суддів, слідчих, прокурорів, які відмовляють О. Мельнику в лікуванні! Тих, хто  забороняє йому  вкрай необхідне стаціонарне обстеження та лікування! 

Моя хата скраю?

Шкода, що  не всі українці  вміють відділяти правду від брехні,  дати відсіч пасквілям,  сприяти  викоріненню   корупції, свавілля,   беззаконня, що серед нас, на жаль, зустрічаються  ті,  хто живе за принципом:  «моя хата скраю», які самі бояться спробувати щось змінити, взяти на себе відповідальність… 
Нещодавно на сайті «Української правди»  я прочитала замітку: «…МЗС України відреагувало на чергове свавілля московського суду щодо Сущенка і висловило протест щодо останнього рішення Московського міського суду про  продовження  арешту українського журналіста Романа Сущенка, вказує  на безпідставне продовження утримання його під вартою в РФ на сфальсифікованих обвинуваченнях, висловлює  протест і  вимагає звільнення. Тож НЕ БУДЕМО БАЙДУЖИМИ І МИ ДО АНАЛОГІЧНИХ ПРОЯВІВ, ЯКІ ВІДБУВАЮТЬСЯ  ВСЕРЕДИНІ  нашої КРАЇНИ, ДЕ ТАКОЖ ЛЮДИНУ СВАВІЛЬНО УТРИМУЮТЬ ПІД ВАРТОЮ  ЧЕТВЕРТИЙ РІК…
ПОГО «Право на Захист» постійно тримає під особистим контролем справу  Олександра Мельника, ми вважаємо, що  настав час  нам попіклуватися про того, кому  система жорстоко помстилася  за те, що увесь час стояв за правду, ставав на захист громади, виконував патріотично-просвітницьку функцію. Наша Організація направила звернення  у  всі можливі інстанції України, в тому числі в  ОБСЄ, Уповноваженому з прав людини з вимогами негайного реагування через  те, що   життя члена ПОГО «Право на захист» Олександра Мельника знаходиться під великою  загрозою.
І хоч  на долю О. Мельника випало  багато життєвих випробувань, будучи важкохворим,  перебуваючи  в неволі,   де йому відмовляють у наданні медичної допомоги, він і надалі залишається патріотом України, громадянином-борцем. Телеканал, який він очолює,   постійно  відстоює права кременчужан та викриває численні факти корупції і зловживань з боку  місцевої  та регіональної влади. О. Мельник і надалі  вірить у підтримку небайдужих однодумців рідного міста, які готові зробити все, щоб він  був звільнений, щоб запанувала справедливість, а винні отримали справедливе покарання.
 Полтавська обласна громадська організація «Право на захист»  з великою тривогою  констатує: член нашої Організації  О. Мельник, людина,  єдиною зброєю якої  є слово і право, - політичний в’язень  післямайданної України! 
Ми ВИСЛОВЛЮЄМО ПРОТЕСТ ПРОТИ БЕЗПІДСТАВНОГО ПРОДОВЖЕННЯ УТРИМАННЯ ПІД ВАРТОЮ НЕВИННОЇ ОСОБИ НА СФАЛЬСИФІКОВАНИХ ОБВИНУВАЧЕННЯХ і  ВИМАГАЄМО  НЕГАЙНОГО ЗВІЛЬНЕННЯ Олександра Мельника!  
НЕСТЕРПНО  боляче  бачити і чути інформацію владних телеканалів про «досягнення судової, медичної, інших  реформ»… і при цьому знати  гірку правду: «українців, патріотів   цинічно знищують,  непокірних убивають, тримають у тюрмах, а покірним різко  зменшили  державні стандарти норм харчування, при цьому  міністри кажуть, що треба менше їсти і більше працювати»! 
Враховуючи викладене, заявляю:  Україна перестала мати право називатися безпечною для проживання країною!
 В Україні ні суди, ні прокуратура не виконують  роль захисників прав людини!
«Кати–виконавці»  системи,  слідство, Полтавська  обласна прокуратура, інші суди, Полтавський районний суд, усвідомлюючи, що їм  доведеться  відповісти  за утримання під вартою  невинної людини   і когось  треба буде посадити на його  місце  чи «сісти» самим,  виконують замовлення на фізичне знищення члена нашої Організації Олександра Олексійовича Мельника! 
З урахуванням того, що ніхто з  громадян України  від подібного свавілля олігархічної  системи, яке вчиняють з О. Мельником,   не застрахований, знаючи, що  «поранений звір» дуже небезпечний,  вважаю за необхідне зробити офіційну заяву: 
Я, Ніна Дашко,  правозахисник та свідок по справі, через неодноразові погрози в мій бік побоююсь, що за правдиві свідчення, які я давала і буду давати  в суді, за  справедливу позицію у цій статті  мені  можуть, як і раніше,  помститися, у зв’язку з чим ПОВТОРНО   заявляю: в разі, якщо   стане відомо, що «я чи  хтось із членів моєї  родини вкоротили собі віку чи  когось з  моєї родини  начебто збила машина, сталась аварія,  в когось «знайшли» зброю, наркотики,  згоріло чи пошкодилось наше майно»,  - ЗНАЙТЕ:  я та моя родина  не маємо наміру вкорочувати собі життя чи вчиняти  протизаконні дії! 
Винними прошу вважати відомих усім  осіб, причетних до  політичного переслідування члена ПОГО «Право на захист» О. Мельника, проти яких я виступаю.
З повагою до Вас - голова правління Полтавської обласної громадської організації «Право на захист» Ніна Дашко

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 466 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 853 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 806 0