Новини з 1996 року

Так і живемо. Полтаваобленерго "трясе" кременчуцькі медзаклади й дитячі садки за численні борги

Валерія Макряшина 16 жовтня 2019 15:00 805 0

У нинішній непростій економічній ситуації в Україні, і в Кременчуці зокрема, багато підприємств відчувають серйозні фінансові проблеми. Тому в них з'являється заборгованість за кредити і навіть комунальні платежі.

Але ці борги так просто не прощають. За заборгованість, навпаки, росте чимала пеня...

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, АТ "Полтаваобленерго" почало "бомбити" наші кременчуцькі комунальні заклади за численні борги за опалення та постачання гарячої води.

На початку жовтня Господарський суд Полтавської області розглянув справу за позовом теплопостачальної організації за численні борги Кременчуцького дошкільного навчального закладу "Ясла-адок №41", який підпорядковується нашій міській раді. 

АТ "Полтаваобленерго" просить суд стягнути з вищевказаного закладу у свою, так би мовити, "казну" 50 тис 979, 45 грн боргу, в тому числі 40 тис. 390, 86 грн пені, 7 тис. 157, 62 грн інфляційних нарахувань і 3 тис. 430, 97 грн (3% річних).

В обґрунтування свого позову АТ "Полтаваобленерго" посилається на неналежне виконання садком умов договору про постачання теплової енергії. Садочок затягував з оплатою систематично.

Із протоколу відомо, що садочок, починаючи з грудня минулого року по квітень 2019 року, не сплачував за отримані послуги. Більше того, гроші за спожиту теплову енергію в сумі 369 тис. 657, 50 грн не виплачені й до теперішнього часу.

Відповідач традиційно позов у залі суду заперечив. За його словами, позивач повинен був бути в курсі, що садочок не є самостійною господарчою структурою, а залежить прямо від коштів, які виділяє міськрада. 

Суд же вирішив, що відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов`язання. Тож позов був задоволений у повному обсязі.

Відповідач же просив суд зменшити розмір неустойки на 90%.

"Враховуючи специфічний вид діяльності відповідача, який є бюджетною неприбутковою установою, а також те, що причиною несвоєчасної оплати зобов`язань за договором стало несвоєчасне бюджетне фінансове забезпечення, суд вважає за можливе зменшити розмір неустойки (пені) на 50%. Таким чином, стягненню підлягає пеня в сумі 20 тис. 195, 43 грн (40 тис. 390, 86 грн - 50%). В іншій частині стягнення пені позов задоволенню не підлягає", - йдеться в рішенні Господарчого суду. 

Заборгувало за послуги АТ "Полтаваобленерго" не тільки наш дитячий садок, а й Лікарня інтенсивного лікування "Кременчуцька".

Позов про стягнення 237 тис. 787, 49 грн з вищевказаного некомерційного підприємства також оприлюднений у Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

І тут закон на боці теплопостачальника. У рішенні суд постановив стягнути з Комунального некомерційного медичного підприємства Лікарня інтенсивного лікування "Кременчуцька" на користь АТ "Полтаваобленерго" 57 тис 328, 69 грн пені, 16 тис 820, 44 грн (3% річних), 16 тис 608, 99 грн інфляційних втрат та 3 тис. 367, 88 грн - витрат на сплату судового збору.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 465 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 850 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 803 0