Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Скандал: вагонзавод подає в суд на мерію через борги і вимагає не гальмувати будівництво комунальних котелень

Юлія Билина 29 грудня 2016 10:16 1334 0

Поки що вагонобудівники не погрожують залишити крюків'ян без тепла. Але нагадують про борги у 38,5 мільйонів.

Крюківський вагонзавод подає на міськвиконком Кременчука до суду. У листопаді повідомили мерію про це письмово. А нині - розповіли усім, поширивши через прес-службу копію листа голови правління КВБЗ Анатолія Шабали до міського голови Віталія Малецького.

Читайте також: Вагонзавод розробив для ринку нову цистерну для перевезення палива

Зокрема, у листі сказано: "ПАТ «КВБЗ» змушене вийти в суд для примусового стягнення заборгованості та підтвердження відповідних штрафних санкцій, згідно з умовами договору, з подальшим укладанням мирової угоди та складанням графіка розстрочення боргу". 

Вагонобудівників обурює те, що комунальне підприємство з ними не розраховується, хоча отримує допомогу з бюджету, цитуємо: "З урахуванням перенесення рішення щодо монетизації субсидій і пільг населення з 01.11.2016 на 01.03.2017, відповідно до закону №1730-VІІІ, необхідно забезпечити в першому півріччі перерахування щонайменше 8 млн грн. із бюджету міста в якості фінансової допомоги КП «Теплоенерго»".

За підрахунками головного енергетика ПАТ «КВБЗ» Олега Константинова, місто на 1 січня 2017 року буде винне вагонобудівникам 38,5 мільйона гривень. 

"У цілому відставання від графіка погашення заборгованості складає 14,6 млн грн., сказано у повідомленні, поширеному прес-службою КВБЗ. - Слід зазначити, що за старими боргами замість планових 2,5 млн грн. перераховано 4 млн грн. Проте в цілому це, на жаль, ситуацію не покращило. І сума неоплачених боргів на перше січня 2017 року порівняно з 1 січня 2016 року збільшиться з 17,8 млн грн. до 24,8 млн грн. У міському ж бюджеті на 2017 рік на погашення старих боргів передбачено тільки 2,8 млн грн".

Читайте також: Кременчуцький поїзд "Тарпан" дістався польського Пшемишля. ФОТО+ВІДЕО

Окрім того, керівництво заводу вимагає від чиновників мерії трохи швидше вирішувати питання будівництва нових комунальних котлів для опалення Раківки.

Анатолій Шабала пропонує меру: "у весняно-літній період 2017 року розпочати фінансування та виконання винесення теплотраси, розчищення і підготовки території Крюківського водозабору КП «Кременчукводоканал» до будівництва комунальної котельні».

Справа у тому, що, за словами головного енерегетика заводу, роботи з будівництва нових котелень рухаються так повільно, що невідомо, коли завершаться.

"Коли ж тут запрацюють комунальні котельні? На сьогодні, опираючись на діяльність, точніше, бездіяльність міської влади, питання це можна вважати риторичним, - переконаний Олег Константинов. - Адже звучить воно вже не перший рік, частіше - від керівництва ПАТ «КВБЗ» та мешканців мікрорайону. Змінюють один одного на посту міські голови, які б мали дати на нього конкретну відповідь, не змінюється тільки ситуація". 

Він нагадує, що десять років тому, наприкінці 2006 року, правління Крюківського вагонобудівного заводу та керівництво міста домовлялися, що місто повинно взяти на себе забезпечення теплом мешканців мікрорайону Раківка.

Читайте також: Кременчуцькі чиновники штурмують тему лічильників. Оплата за тепло стукає в серце

Головний енергетик пояснює нинішній стан речей: "Здійснено гідравлічні розрахунки тепломереж мікрорайону, узгоджено таки проект будівництва. На думку фахівців, проект технічно грамотний і доцільний.

Він передбачає зведення будівлі та створення інфраструктури котельні на території Крюківського водозабору КП «Кременчукводоканал» по вулиці Республіканській. У ній мають установити чотири котли: два – на газовому паливі, два – на альтернативному (пілети).

Також у проекті передбачено заміну труб на більші за діаметром на частині ділянки теплотраси до теплової камери". Це плюси. Чому ж тоді висловлюється невдоволення?

А ось чому: "Для реалізації проекту з урахуванням особливостей будівництва необхідно близько дев’яти місяців. Часу втрачено вже чимало, навіть якби розпочали це робити сьогодні, то завершили б наприкінці наступного року.

Але ж визначитися з джерелом фінансування проекту будівництва котелень у міській раді запланували аж до 1 квітня 2017 року. Значить, ще чотири місяці з місця нічого не зрушиться. Тобто всі домовленості, згідно з якими планувалися роботи щодо забезпечення теплогенеруючих потужностей ТЕЦ КВБЗ для потреб мікрорайону, порушено. Залишається тільки сподіватися, що надалі міська влада вчасно виконуватиме взяті на себе зобов’язання", - говорить Олег Константинов.

Мешканцям же Раківки залишається сподіватися, що завод і мерія не посваряться остаточно і теплопостачання мікрорайону не стане засобом з'ясування стосунків, як це часто бувало з гарячою водою за колишніх мерів.

 

 

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 782 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1470 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1477 0