Новини з 1996 року

Скандал. На Полтавщині провалили проект будівництва нових сільських амбулаторій. З 27 не здали жодної

Олександр Курилов 28 листопад 2019 15:41 594 0

Полтавська область опинилася в центрі великого скандалу з амбулаторіями сімейної медицини. А головне в цьому скандалі – із 27 амбулаторій сільських громад, які з кінця минулого року почали будувати за програмою «Доступна медицина», в об'єднаних громадах  жодної не здали.

Але мало того, що не здали, в окремих районах Полтавщини рівень готовності цих сільських медичних закладів, які вже мали бути укомплектовані медичним обладнанням, не перевищує і 30 відсотків.

Це інформація з учорашньої наради в Полтаві, на якій голови об’єднаних територіальних громад розповідали  голові Полтавської обласної ради Біленькому про життя - говорили, що вони кошти своїх бюджетів у будівництво амбулаторій  вклали, але обіцяні кошти уряду так і не надійшли.

Про що відомо – цей обласний проєкт мав бути повністю завершений до 25 грудня цього року, але.

Цікава відповідь на претензії голів громад  голови Полтавської обласної ради Біленького.

«Голова Полтавської обласної ради, голова Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Олександр Біленький підкреслив, що Асоціація і керівники місцевих рад мають підготувати колективне звернення до центральних органів влади і запропонувати варіант вирішення проблеми.

«Має бути налагоджений зворотний зв’язок із Урядом, профільним комітетом Верховної Ради України про те, щоб кошти, які не вдасться використати до кінця року, стали перехідними на 2020 рік.  Інакше їх доведеться повернути до державного бюджету. Можна зрозуміти обурення керівників громад, які вклали в будівництво до 30% коштів із місцевого бюджету, а державні кошти при цьому фактично не були використані. 27 довгобудів Полтавщині не потрібні!» – наголосив голова Полтавської обласної ради.

Із цієї відповіді можна зрозуміти одне – він особисто знає, де ці урядові кошти, які в область із Києва прийшли, але далі нікуди не пішли.

Й далі їх би слід шукати в обласній державній адміністрації, в департаменті ЖКГ та капітального будівництва, керівник якого Тимофій Голбан звільнився за власним бажанням. Але хто ці пошуки робитиме?

Не факт, що ці кошти, а мова про мільйони гривень, сьогодні взагалі є в обласному бюджеті і їх не використали на інші цілі (подерибанили – авт).

Слід додати, що за урядову субвенцію, про яку мова, цього року мали ввести в дію нову амбулаторію в приміських Кривушах. Однак на сайті Піщанської ОТГ є повідомлення про сеанс одночасної гри в шашки, але про нову амбулаторію, для якої ще минулого року купили нове авто за 500 тисяч грн, нічого немає.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 677 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1070 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1015 0