Новини з 1996 року

Шукають, де б сховатися, або Які шанси у кременчужан побачити змій у власних будинках

Артем Кузьменко 12 червня 2020 12:00 971 0

У Кременчуці почалося справжнє літо — середня температура повітря перевищує комфортні для організму людини 20-25 градусів за Цельсієм, через що мешканці міста відчувають себе на вулиці ніби в лазні. Особливо якщо вони потрапляють під прямі сонячні промені.

В такий час від спеки намагаються сховатися не лише люди, а й песики та котики, які, як можна побачити на вулиці, лежать в тіні дерев, парканів та інших об’єктів, які цю тінь можуть забезпечити.

А що стосується змій? Ці холоднокровні, як і більшість інших живих істот, намагаються не засмажитися живцем, тому ховаються у високій траві, норах. Самі ж вони живуть у лісах і степах, яких навколо нашого міста хоч відбавляй. І коли починає припікати, вони хочуть заповзти туди, де прохолодно.

А що знаходиться недалеко від лісу і степу? Правильно, будинки людей. Ті, хто живе в приватному секторі, з початком “сезону змій” починають побоюватися, що до їхньої оселі заповзе гадюка та вкусить їх. Бояться недарма — лише нещодавно в одному з районів Полтави чоловіка вкусила змія біля власного будинку. А у першій половині травня в Лубенському районі охоронець під час своєї зміни отримав укус змії.

 

Матеріали по темі:

До обласної лікарні Полтавщини госпіталізували чоловіка з укусом отруйної змії

Мешканця Лубенського району вкусила отруйна змія

 

10 червня в одній із груп Світловодська написали, що до будинку в приватному секторі заповзли дві змії. Вочевидь, щоб сховатися від спеки. Але фотограф виявився не з боязкого десятка — знав, що вони неотруйні, тому сфотографував одну з них. Так ще й попередив інших мешканців міста.

Що стосується Кременчука, то тут перший проректор КрНУ з міжнародної та наукової діяльності, біолог Володимир Никифоров заспокоїв мешканців міста щодо того, чи завітають до їхніх помешкань непрохані гості. Він повідомив “Програмі Плюс”, що це неможливо: “Шансів немає. Взагалі стосовно будь-якого виду, зокрема змій, плазунів. Навіть гадюка, вона тікає. Вони всі тікають, якщо бачать щось більше за розмірами”.

Змії заповзуть лише в покинуті хати, які заросли бур’яном.

Також Володимир Валентинович застеріг мешканців міста: “Напишіть людям, що нехай навколо будинків приберуть високу траву. Якщо там трава по коліна, щось інше, на кшталт пеньків, то, звісно, це місця для розмноження”.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 676 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1069 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1014 0