Новини з 1996 року

Щоб кременчужани нюхали та раділи! Комунальники планують витратити понад 6 млн грн на квіти та деревця

Валерія Макряшина 06 квітня 2021 14:30 1039 0

Коронавірус, загальносвітова пандемія, обмеження, криза, економія — ці слова як минулого року, так і сьогодні залишаються синонімами.

Через хворобу, яка охопила весь світ і внесла свої не дуже позитивні корективи у світову економіку й економіку нашої країни та нашого міста, керівники останнього, здається, не прагнуть це змінити. Залатати дірку в бюджеті, щоправда, яка була утворена до появи COVID-19, у місцевих чиновників з року в рік виходить геть погано і причиною цього є відсутність раціональності й здатності аналізувати першочергові потреби кременчужан. 

Бо, на думку тих же чиновників, усі мешканці Кременчука сплять і бачать, як нюхають тільки-но висаджені комунальниками на клумбах однорічні квіти, які через декілька місяців зів'януть, водять хороводи навколо лип і фотографуються біля сакур, уявлячи себе гейшами.

 


Комунальне підприємство "Благоустрій Кременчука" оголосило черговий квітково-ароматний шопінг — одразу два тендери на загальну суму 6 млн 386 тисяч 42 гривні. 


 

Відповідне оголошення з'явилося традиційно на сайті публічних закупівель Prozorro. Квітів комунальники хочуть придбати аж 40 видів, дерев - 30 видів, а кущів - 31. Квіти, до речі, замовляють однорічні, тобто ті, які щороку вмирають, коли відцвітають. 

 

 

Далі ж до суті. Скільки та чого купують комунальники і скільки все це добро коштує. Одразу зазначимо, що гроші на придбання розсади однорічних/багаторічних квітів, кущів, хвойних і не хвойних дерев виділяються з міського бюджету Кременчука.

Як ви вже зрозуміли, коли справа в Кременчуці стосується розсади, то тут час не гають - кошти на це екстрене придбання завжди знаходяться.

Цього року комунальники планують висадити на клумби, зокрема на ті, які розташовані в нагірній частині Кременчука, вздовж дороги по проспекту Свободи, 113 995 рослин, зокрема 2495 шт багаторічних (лаванда, міскантус, імперата тощо) та 10 8700 шт однорічних (коліус, петунія, соняшник, бегонія, діхондра, сурфінія, хлорофітум, целозія тощо). Лише коліусу висадять 20 тисяч.

Повне замовлення КП "Благоустрій Кременчука" в категорії "квіти": 

 

 

Також у місті цвістимуть 2000 тюльпанів "Кауфман" (див. фото нижче)  та 800 нарцисів.

 

Тюльпан Кауфмана Concerto - купить в Киеве с доставкой по Украине по цене  производителя в интернет-магазине — Yaskravaklumba 30941

 

Дерев і кущів для висаджування у 2021 році планується придбати 3 121 шт. Серед цілком звичайних видів дерев кременчуцькі комунальники традиційно замовляють екзотику та рідкісні, як для звичайного міста, позиції.

Так вони збираються купити 42 деревця вишні японської Kojou-no-mai, що в перекладі означає "Політ метеликів", двадцять сакур і 5 яблунь "Роялті". Кого радуватимуть п'ять декоративних райських дерев із рожевим листям цього разу, невідомо. 

 

 

Також замовляють комунальники ще 200 кущів чайно-гібридних троянд з витонченою назвою "Софі Лорен", декілька видів барбарису та дерену. 

Повний список замовлення комунального підприємства "Благоустрій Кременчука" (дерева та кущі) ви можете переглянути нижче: 

 

 

Наостанок зазначимо, що нині по двох тендерах триває процедура подання пропозицій. Деякі ціни по позиціях наразі не розкриті. Аукціон відбудеться 19 квітня 2021 року.

"Програма Плюс" обов'язково стежитиме за цим тендером і розповість, хто візьме це масштабне в умовах пандемії замовлення, але сумнівів, що замовник обере іншого постачальника, а не того, свого улюбленого... "з Голландії", малувато. 

 

Читайте також: Всім у Кременчуці буде "Пінк Перфекшен": комунальники купили на 2,5 млн дерев і кущів

На квіти й кущі гроші є, а на важливе немає? Кременчуцькі комунальники просять додатково 4 млн грн

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2540 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3004 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3444 0