Новини з 1996 року

Ще один "удар" по гаманцю: до квітня продукти харчування подорожчають

Валерія Макряшина 28 грудня 2018 11:05 724 0

До чого слід готуватися кременчужанам у наступному році? Звісно, до подорожчання.

Незважаючи на значне зростання цін майже на всі продукти харчування у 2018 році, наступний рік обіцяє чергове подорожчання.

Згідно з прогнозами експертів, у 2019 інфляція не зупиниться і не сповільниться, а навпаки - буде прогресувати величезними темпами.

Про це під час прес-конференції журналістам розповів голова Спілки українського селянства Іван Томич, передає УНН.

"Тенденція до квітня 2019 року, в цілому на найближчу перспективу, - динаміка зростання цін майже на всі продукти харчування", - зазначив він.

За словами експерта, в році, що минає, продукти харчування значно подорожчали. Наприклад, хліб виріс у ціні на 20%. У майбутньому році, ймовірно, підвищення цін становитиме ще близько 10%.

"Що стосується інших продуктів. Наш прогноз, що до квітня 2019 року молочна продукція виросте в ціні на 12-15%. Очікується майже рекордне здорожчання цибулі, моркви й буряка. Прогноз до квітня становить близько 30-35% подорожчання на ринку цієї продукції і серед овочевої групи, і в цілому серед продуктів. Що стосується інших овочів - помідорів, перцю, огірків, то в січні й лютому вони зростуть у ціні на 2-5%. Також більш-менш стабільно буде з фруктами. Вони залишаться в рамках до 10% протягом 1 кварталу наступного року. Картопля подорожчає на 15-20% протягом 1 кварталу", - розповів Томич.

У групі тваринницької продукції ситуація залишається стабільною, прогнозує експерт.

"У нас є криза споживання продукції. Якщо брати основні продукти - м'ясо, молоко, то до норми фізіологічної потреби наші громадяни вживають усього 50%. Це серйозна проблема, і по багатьох продуктах у нас змінюється споживання в бік збіднення і виживання, а не в бік використання тих продуктів, які важливі для організму і з точки зору здорової їжі, і здоров'я нації", - пояснив Томич.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 809 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 948 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1303 0