Новини з 1996 року

Роздержавлення "Вісника Кременчука": зміна курсу чи декорацій?

Ксенія Омельченко 10 серпня 2018 14:00 672 0

Для державних і комунальних друкованих ЗМІ невідворотно наближається година «Х» - 31.12.18, коли ці видання мають остаточно розлучитися з владними співзасновниками. І не тільки юридично, організаційно, фінансово, а перш за все – в питаннях редакційної політики.

Як і було передбачено законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», складання, ведення та оновлення зведеного переліку об’єктів реформування здійснює Держкомтелерадіо. Серед цих об'єктів і газета "Вісник Кременчука".

Реформування газети передбачає вихід міськради  зі складу засновників комунального ЗМІ. В той же час редакція з членами її трудового колективу має перетворитися на суб'єкт господарювання  - товариство з обмеженою відповідальністю. Газета при цьому зберігає назву, цільове призначення, мову видання й тематичну спрямованість. Додамо, за "Вісником Кременчука" збереглося й приміщення редакції, яке надаватиметься йому в оренду на 15 років за 1 грн на рік.

Усі ці пункти можна побачити в рішенні сесії міськради від 9 серпня. Але серед іншого там можна побачити й інші умови роздержавлення.

Наприклад, пункт 5.5, у якому йдеться про "укладення договору на висвітлення діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування".

Цей пункт вказує на те, що чекати розлучення газети з її владними засновниками взагалі не варто. Більше того, такий пункт, як показує практика інших українських видань, може сповільнити прогрес видання. Адже замість того, щоб подати новину як гостру інформацію, враховуючи умови договору, "роздержавлене" ЗМІ обмежиться довжелезним офіціозом. А це аж ніяк не допоможе виданню підзаробити й збільшити тираж у часи наступу телебачення й інтернету.

Втім, можливо, ситуація довкола "Вісника Кременчука" буде іншою.
 

Читайте також: Не комунальна газета, а комунальне підприємство! Міськрада вийде з засновників «Вісника Кременчука»

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2792 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3261 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3706 0