Новини з 1996 року

Репортери прийдуть всі. Міські журналісти вимагають допустити представників ЗМІ на сесію міськради

Олександр Курилов 16 квітня 2020 15:20 384 0

Представники  кременчуцьких ЗМІ вимагають у міського голови Малецького, аби журналістів  допустили до участі в черговій сесії міської ради, яку  23 квітня  заплановано провести на стадіоні в зачиненому від відвідувачів парку «Міський сад».

Відповідний лист з цього приводу підписали редактори найбільших міських ЗМІ.

«Звертаємося до вас з приводу вашої заяви про намір не допустити журналістів на сесію Кременчуцької міської ради, що відбудеться 23.04 на стадіоні «Кремінь-Арена». Зокрема, таку заяву ви зробили 15.04. 20 року під час засідання штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації.

Просимо відмовитися від цього наміру, оскільки він суперечить чинному законодавству України та регламенту Кременчуцької міської ради,"-  зазначено у зверненні журналістів Кременчука, які також пояснюють, що саме порушує мер  цим своїм рішенням.

Пояснення ж наступне.

«Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, «органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Наголошуємо, що в спеціальному законодавстві, яке регулює боротьбу із епідеміями, інфекційними захворюваннями немає підстав для призначення міськими, сільськими, селищними головами проведення закритих сесій рад.

Порядок доступу до сесії регламентується п. 17 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема, ця стаття передбачає, що «сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону».  Отже, порядок допуску на сесію – це повноваження міської ради, а не міського голови.  При цьому міська рада має керуватися чинним Регламентом Кременчуцької міської ради VII скликання.

Із оприлюднених проєктів рішень відомо, що підготовлені зміни до Регламенту щодо проведення сесій у дистанційному режимі (лише з невідкладних питань).

Однак цей порядок ще не затверджений Радою, і чергова сесія міської ради, на розгляд якої винесено 95 поточних питань, проводиться не в дистанційному режимі. 

Крім того, у вашій заяві пролунало, що «журналісти зможуть дивитися онлайн трансляцію, яка буде забезпечена нашою телерадіокомпанією» (тобто КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія».

Судячи із цієї заяви, ви маєте намір вибірково обмежити доступ на сесію міської ради, надаючи при цьому перевагу певному ЗМІ, що суперечить Закону України «Про інформацію». Відповідно до в. 1 ст. 7 цього Закону, держава гарантує всім суб'єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації…»,- зазначено у зверненні журналістів Кременчука до міського голови.

«Сподіваємося на розуміння та сприяння діяльності ЗМІ. Спроби не допуску журналістів на сесію розцінюватимемо як перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, за що передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 171 Кримінального кодексу України», - такий висновок листа від репортерів, які запевняють – на сесію міськради прийдуть представники всіх ЗМІ, що  підписали листа  й  без реагування такі грубі порушення прав не залишаться.

Так само - сесія міської ради без журналістів не відбудеться. Щодо участі в цьому заході репортера  Програми плюс, то звісно це зібрання ми точно не оминемо.

Й тут одне: в тому, шо осторонь ми не залишимоя, сумніватися не слід.

Останнє про тих, хто підписав звернення до міського голови Кременчука:

Леся Лазоренко, головний редактор тижневика «Кременчуцький ТелеграфЪ»

Станіслав Константинов, випусковий редактор тижневика «Кременчуцький ТелеграфЪ»

Олег Булашев, головний редактор видання «Кременчуцька газета»

Анна Плаксій, головний редактор ТРК «Візит»

Олександр Курилов, головний редактор видання «Програма плюс»

Ольга Очеретяна, головний редактор газети «Думка»

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2526 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 2987 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3427 0