Новини з 1996 року

Реєстрація місця проживання в Україні буде доступна онлайн

Артем Кузьменко 10 травня 2021 11:20 185 0

Реєстрація місця проживання буде доступна онлайн: у Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Законом будуть скасовані штампи у паспорті та витяг з ID-картки про прописку, про що повідомляють у виданні «Главком».

 «Цим законом ми скасовуємо штамп у паспорті та витяг з ID-картки про прописку. Більше не буде потреби ходити в ЦНАПи чи військкомати. Достатньо лише авторизуватися в застосунку Дія чи на порталі та зробити декілька кліків. Також ми відв’яжемо прописку від багатьох життєвих ситуацій, де вона справді не є потрібною. Наприклад, оформлення пенсій або отримання високоспеціалізованої медичної допомоги», – сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, кожен третій українець прописаний не за фактичним місцем проживання, а приблизно 1 000 000 людей не мають прописки взагалі. Новий законопроєкт зробить цю зміну місця реєстрації декларативною.

«На порталі Дія потрібно буде лише вказати адресу, за якою фактично проживаєте. Ті, в кого вже є нерухомість, отримають прописку за добу. Для декларування місця проживання в іншому місці (наприклад, у квартирі орендодавця) потрібна буде його згода, яку він теж може дати онлайн», – зазначив віце-прем'єр-міністр.

Він додав, що після ухвалення законопроєкту головним завданням чиновників буде не вимагання купи довідок, а перевірка місця проживання в онлайн-системі: «Ми перекладаємо зберігання цих даних з українців на онлайн-систему. Це абсурд, коли держава вимагає в тебе документ, яким сама ж і володіє. Українці більше не витрачатимуть тижні свого часу, щоб просто повідомити державі, де вони живуть», – наголосив очільник Мінцифри.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 809 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 948 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1303 0