Новини з 1996 року

Рада підтримала закон про рівні права жінок і чоловіків під час служби у Збройних силах

Валерія Макряшина 05 грудня 2017 17:42 910 0

Народний депутат Жеваго за даний законопроект "не голосував". Депутат Шаповалов проголосував – "За".

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 6109 про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

"За" проголосували 230 народних обранців. Народний депутат Жеваго за даний законопроект не голосував. Депутат Шаповалов проголосував "за".

Проект закону виключає зі статуту внутрішньої служби ЗСУ норму, згідно з якою жінок-військовослужбовців не призначають у добовий наряд.

У законі "Про військовий обов'язок і військову службу" мають намір прописати, що жінки проходять військову службу нарівні з чоловіками. Зокрема, мова йде про службу за контрактом, призначення на посади, отриманні військових звань, виконанні завдань військової служби, направлення у відрядження, притягнення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби в військовому резерві, виконанні військового обов'язку в запасі та інше.

Документ надає право жінкам служити до досягнення граничного віку перебування на військовій службі. Скасовуються обмеження щодо служби жінок у військовому запасі.

Від проходження зборів мають намір звільняти не всіх жінок-військовослужбовців, а тільки вагітних.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 808 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 947 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1301 0