Новини з 1996 року

ПЦУ запропонувала перенести День Валентина на спекотний серпень

Валерія Макряшина 13 лютого 2020 14:45 617 0

Православна церква України (ПЦУ) розвіяла міф про святого Валентина і закликає громадян святкувати День усіх закоханих 12 серпня.

Про це прес-служба ПЦУ повідомила у Facebook.

У повідомленні говориться, що католики згадують пам'ять Валентина 14 лютого, але не в загальному календарі, де в цей день вшановують святих Кирила і Мефодія, а в "Римському мартирологу", де вказані місцеві дні пам'яті.

Православні ж відзначають цей день 12 серпня.

У ПЦУ також додали, що свято, яке відзначають 14 лютого як день закоханих, насправді "не відповідає фактам із реального життя святого Валентина".

"Відповідно до однієї з найпопулярніших легенд, святий Валентин "вінчав закохані пари, незважаючи на заборону жорстокого імператора Клавдія II".  Нібито правитель вважав, що чоловіки, які не мають дружин і дітей, будуть кращими воїнами.

Однак ця легенда містить значну помилку в хронології подій, адже за часів життя святого Валентина в III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання", - вказують у церкві. 

Тоді церква вважала законним той шлюб, який "відповідав цивільному закону і який закріплювався християнами через спільне причастя і оповіщення перед членами громади".

"Варто також зауважити, що Папа Геласій канонізував святого Валентина в 496 році і присвятив йому день пам'яті - 14 лютого.

Імовірно, це було зроблено для того, щоб витіснити язичницьке свято, яке відзначалося в Римі в ті часи і супроводжувалося жертвопринесеннями на честь плодючості і материнства. Тому масова культура, власне, поєднує пам'ять християнського святого з язичницькими мотивами, які були поширені раніше, а згодом перетворила це ще і в комерцію, спонукаючи купувати подарунки", - наголошується в повідомленні.

У ПЦУ вказують, що православною церквою вшановуються кілька святих з ім'ям Валентин.

Імовірно, що святий, який згадується в масовій культурі 14 лютого, відомий у церковному календарі як святий Валентин Інтерамський (Італійський).

Він, імовірно, жив в італійському місті Терні в III столітті і був страчений 269 року.

"Ми, у Православній церкві України, закликаємо присвячувати істинній любові кожен день, проявляючи її до ближніх у своїх благих справах, замість того, щоб дарувати символічні матеріальні подарунки один раз на рік", - повідомили в ПЦУ.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 466 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 853 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 804 0