Новини з 1996 року

Прокуратура працює по-новому. Колише повітря. Обласний прокурор Кармазін у Кременчуці сьогодні

Олександр Курилов 28 лютого 2017 15:43 1258 0

У Кременчуці немає корупції й тому підозр у цій справі, незважаючи на оприлюднені результати тендерів, які самі по собі є доказами, нікому не пред’являли. Натомість у Кременчуці відкривають кримінальні провадження, дія яких спрямована у повітря.

Це сьогодні мешканці Кременчука, далеко не всі,  були удостоєні честі побачити на власні очі прокурора Полтавської області Миколу Кармазіна.

Чиновник, як це личить його посаді, раз у квартал зустрічається з мешканцями нашого міста, які прийшли до нього зі скаргами, й 15 хвилин спілкується з настирними кременчуцькими журналістами.

Отже, від керівника обласної прокуратури репортери почули таке.

Прокурори теж помиляються

Перше – пан Кармазін наплутав у своїх деклараціях про прибутки не навмисно. Тож якщо він у 2015-у писав про земельну ділянку у власності  площею 40 тисяч, то це метри, а у 2014 - по-іншому - все викладав у гектарах. Але це пай його бабусі

Ще десь у декларації у нього загубилися доходи родини в розмірі 29 тисяч гривень, але з ким цього не буває?

Однак прокурор Полтавщини Микола Кармазін, певно, один в області серед своїх працівників, читає повідомлення репортерів про різні фінансові порушення. І прогрес у цій справі - в окремих випадках він навіть ставить на них резолюцію про необхідність перевірок. Чи виконуються такі доручення – мало хто знає й сам прокурор, мабуть, теж.

Кременчук – місто без виявленої корупції

А головний успіх кременчуцької й обласної прокуратури в тому, що у Кременчуці, де тільки за одними деклараціями наших чиновників можна писати романи не менші, ніж «Війна і мир», - корупції немає.

В усякому випадку таких підозр уже місцевий прокурор Анатолій Скрипка нікому не оголошував. Однак численні заяви з цієї теми перевіряються. Й сьогодні така на перевірці – про забудову котеджами берегів Дніпра, в тім числі цілий стос заяв стосовно нашого нардепа Юрія Шаповалова з його відомими адресами на вулиці Флотській, №5 та №10.

Підозру у скоєнні злочину викрадачам людей не оголошено

Це ще один «успіх» обласної прокуратури, де мова йде про розслідування вже кримінальної кременчуцької справи з охоронцями міського центрального ринку. Їм у своїх протоколах уже поліція інкримінувала викрадення та побиття людей.

Тут теж усе спокійно – досудове розслідування ведеться, слідство триває й про його наслідки буде повідомлено. 

Однак, за словами прокурора Полтавщини, підозру з цього приводу нікому не оголошено, й що ці слова означають – читачі зрозуміють і самі. І перший висновок тут  – власник Кременчуцького центрального ринку, який нині працює чиновником, це більше й набагато, ніж прокурор Полтавської області.

Хакера з Полтави суд відпустив, а в суперечку мерії та АТБ прокуратура не втрутиться

Ще запитання репортерів Кременчука до обласного прокурора й мова тут про долю хакера, якого з автоматом Калашникова в руках, на прохання представників поліції країн Європи, у Полтаві затримали, а після судового процесу відпустили.

Нині ж зміни в цій справі є. Рішення судді Октябрського району Полтави про звільнення підозрюваного хакера скасував обласний Апеляційний суд. Хлопець, якого затримували за довідкою поліції Німеччини, втік собі спокійно, а суддя, яка відпустила підозрюваного, – працює й далі без реагування прокуратури.

Інше, про що розповів журналістам пан Кармазін, – прокуратура не буде втручатися в суперечку між магазинами АТБ у Кременчуці й міською владою, якщо йдеться про заборону продажу горілки вночі. Причина – такі речі не входять у коло повноважень органів прокурорського нагляду. А що входить у повноваження – сказати не так і легко.

Трусимо повітря далі

І це останнє – вже висновки з почутого. І мова про те, що тенденція струсу повітря  в роботі органів прокуратори Полтавщини, вочевидь, збережеться й далі. І приклад у цій справі з почутого на запитання від охоронців закону такий.

Місцевий прокурор Скрипка нещодавно відкрив кримінальне провадження за фактом замаху кредитних 8 мільйонів євро, на які мають бути куплені нові тролейбуси.

І не біда, що ці гроші ще не прийшли з Лондона з Європейського  банку реконструкції та розвитку у Кременчук. Усе одно колись ці гроші прийдуть, а кримінальне провадження з цього приводу, яке нічим не завершиться, вже є.

Усе інше – те ж саме. Тож чекаємо наступного кварталу й чергового прибуття до Кременчука прокурора області Миколи Кармазіна.

Можливо, за наступні три місяці в обласній прокуратурі щось таки зрушиться з місця.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 464 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 849 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 802 0