Новини з 1996 року

Причина - тиск на суд у справі Мельника. На заступника голови облради Холода складено протокол

Олександр Курилов 26 січня 2018 09:33 1917 0

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду протокол про адміністративні правопорушення, вчинені  першим заступником голови Полтавської обласної ради Холодом Євгенієм Миколайовичем. Відповідне рішення прийнято на засіданні Національного агентства вчора.

Таку інформацію оприлюднює НАЗК.

Причина складення антикорупційного протоколу така.

«Встановлено, що Євгеній Холод, не повідомивши під час пленарного засідання 17-ї сесії Полтавської обласної ради про наявний у його діях реальний конфлікт інтересів, особисто вніс пропозицію та підтримав рішення «Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Вищої ради правосуддя України щодо звільнення з посади судді Київського районного суду міста Полтави  Логвінової О.В.

При цьому Євгеній Холод мав приватний інтерес стосовно зазначеної  судді, - говориться в повідомленні.

За тим, що не говориться, але що є, – мова про прийняте у 2017-му році рішення Полтавської обласної ради стосовно тиску на суддю Логвінову, яка відпустила під домашній арешт двох обвинувачених кременчужан, яким інкримінуються злочинні дії проти колишнього міського голови Кременчука Бабаєва.

Двоє кременчужан, яким було змінено перебування в СІЗО на домашній арешт, - це директор телекомпанії «Візит» Олександр Мельник та керівник кременчуцької громадської організації з питань боротьби з корупцією Олександр Крижановський.

Суд проти них триває четвертий рік і за відсутності доказів судді увесь час змінюються.

Інше, що є, – це інформація про зміст конфлікту інтересів, який і став причиною протоколу.

А тут мова тільки про таке.

Конфлікт інтересів у цій справі - підприємство «Кременчуцька торгова гільдія», на яку був записаний Кременчуцький центральний ринок і не лише він.

І більша частина акцій у цьому підприємстві належала покійному меру Кременчука Бабаєву, менша – тодішньому директору торгової гільдії й нинішньому першому заступнику Полтавської обласної ради Холоду.

Втім це не один приклад  такого конфлікту. Другий і не менший цікавий – це позика в 30 мільйонів гривень готівкою, яку родичі колишнього мера Бабаєва надали родичу першого заступника голови Полтавської облради Холоду і яку їм мали повернути в тому ж 2014 році.

От тільки за два тижні до терміну повернення тодішнього мера Кременчука Бабаєва було вбито невідомими.

Останнє, про що слід додати, – так це відповідальність за порушення законодавства у випадку конфлікту інтересів, що НАЗК інкримінує пану Холоду.

«Такі дії першого заступника голови Полтавської обласної ради є ознакою правопорушень, пов’язаних з корупцією, відповідальність за які передбачено частинами першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Покарання в цьому випадку - накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту інтересів – накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національне агентство зазначає, що складення протоколу і передача його до суду не є свідченням вчинення особою адміністративного правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення», - говориться у повідомленні НАЗК. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2788 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3256 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3702 0