Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

При яких захворюваннях людина скаржиться на сухість у роті

pplus 24 червня 2021 07:35 215 0

Слина виконує багато функцій, у тому числі блокування активного розмноження бактерій, через які з'являється неприємний запах з рота. Проте іноді виробництво слини сповільнюється і людина відчуває сухість у роті. Що може спровокувати подібний стан?

Сухість у роті є патологією, при якій є ризик повного припинення утворення слини. У медицині її називають ксеростомією. Іноді відбувається зміна складу цієї рідини, що не дозволяє слині виконувати всі її функції.

Крім сухості в роті й горлі, люди, що страждають ксеростомією, відчувають постійне бажання пити воду і зволожувати рот, а потім їм потрібно часто відвідувати туалет. Крім того, пацієнти скаржаться на появу неприємного запаху з рота, а також на сухість губ і тріщини навколо рота. У більш важких випадках людині складно пережовувати їжу і ковтати її.

Ксеростомія не може пройти безслідно. Оскільки слина більше не захищає ротову порожнину від небезпечних бактерій, у людей з подібною проблемою починає руйнуватися емаль, випадають зуби, розвивається стоматит. Пацієнтів мучить відрижка і блювотні позиви.

Сухість у роті нерідко виникає під впливом весняних факторів, у тому числі через дихання ротом через закладеність носа. Крім цього, ксеростомія часто діагностується у завзятих курців. Проблема може бути побічним ефектом прийому деяких ліків, при цукровому діабеті, нефриті, анемії, клімаксі, захворюваннях шлунково-кишкового тракту і щитоподібної залози, дефіциті вітамінів в організмі, сильному стресі, зневодненні, як наслідок хіміотерапії, що призначається як метод лікування раку, а також поширена серед літніх людей.

Якщо сухість у роті виникла в результаті сильного страху, тривалої відмови від їжі і надмірно сухого повітря, то проблема пройде самостійно через невеликий проміжок часу. В іншому разі буде потрібне відвідування лікаря, який допоможе визначити причину виникнення проблеми і призначить відповідне лікування.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 840 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1528 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1529 0