Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Православний календар

pplus 25 червня 2021 08:30 162 0

27 червня

Неділя Всіх Святих, заговини на Петрів піст

Кожен із нас має від хрещення святе ім’я, а разом із ним – святого, якого ми називаємо своїм небесним заступником. День пам’яті цього святого є іменинами, або ж – Днем Ангела, і завжди відзначається кожною віруючою людиною.

Ця неділя — унікальний день, адже День Ангела святкує кожен із нас. Це – Неділя Всіх Святих.

День цей є першою неділею після П’ятдесятниці і завершує цілий ряд Господніх Святкувань від Великодня до Трійці.

Хто ці численні святі в Христовій церкві? Це ті, хто сміливо визнавав Христа перед людьми та сповідав Христову віру і кого Христос за це визнавав перед Отцем Своїм Небесним. Це ті, хто любив Христа більше, ніж батька і матір, ніж сина та дочку, і за це пішов за Христом. Це, власне, ті, про кого Христос сказав: "... І всякий, хто залишить дім, або братів, або сестер, або батьків, або матір, або жінку, або дітей, або землі заради імені Мого, одержить у сто крат і успадкує життя вічне" (Мф. 19:29).

Це ті, що щиро послужили меншим братам Христовим - усім бідним та нужденним, - голодних годували, нагих одягали, подорожніх приймали, хворим і в'язням допомагали, це ті, яким Христос у день останнього суду свого скаже: "...Прийдіть благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу" (Матвія 25:34). До приходу Христа Спасителя на землю святих праведних  людей було дуже мало, бо в тодішньому поганському світі чеснотливих людей майже не було. Серед обраного Богом народу якщо й були праведники, то вони спасались тільки вірою в Того ж Ісуса, Месію Христа, якого віками очікували. З приходом на землю Христа Спасителя настав великий переворот у духовному житті людства.

Всемилосердний Господь, не бажаючи загибелі роду людського, посилає Сина Свого Єдинородного, щоб визволити рід людський від первородного гріха та спасти його від загибелі, прокляття і смерті. Цю святу справу відродження людського роду завершив Спаситель у день Святої Тройці чи П'ятидесятниці, зіславши на своїх Апостолів Духа Святого, благодать якого вічно оживляла та оживляє Святу Христову церкву, початком існування якої на землі вважається неділя Святої Тройці.

У перші віки існування Христової Церкви було дуже багато мучеників за Христову віру. Всі апостоли, за винятком апостола Іоана, загинули мученицькою смертю, їхнім шляхом пішли пізніше сотні і тисячі мучеників, які були щасливі, що прийняли цю мученицьку смерть ради Христа Спасителя. Пам'ять їх пребуває із роду в рід з похвалами і благословеннями. Ми шануємо і ублажаємо святих тому, що всі вони отці, брати й сестри наші по духу віри Христової і любові, що нею вони з нами з'єднані, вони становлять з нами одну Церкву, яка має одну основу - Ісуса Христа. У сонмі святих Христової Вселенської Православної церкви є також багато і таких, що вийшли з нашого боголюбивого українського народу.

 

28 червня

Початок Петрового посту

Петрів піст - один з чотирьох багатоденних постів церковного року. Він називається Петровим, або Апостольським, тому що закінчується в день святкування пам'яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла - 12 липня. Через те, що в різні роки свято Святої Трійці, а отже, і тиждень усіх святих буває в різний час, тривалість Петрового посту може бути різною.

Петрів піст відноситься Церквою до числа нестрогих: за винятком середи і п'ятниці дозволяється їсти рибу.

Чому цей піст названий апостольським 

Літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або Апостольським, раніше називали постом П'ятидесятниці.

Церква закликає нас до цього посту за прикладом святих апостолів, які, прийнявши Святого Духа в день П'ятидесятниці, в пості і молитві (в праці і виснаженні, часто в пильнуванні, в голоді і спразі, часто в пості - 2 Кор. 11) готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія.

Іоанн Златоуст про піст:

"Піст з вірою багато надає кріпості; бо навчає великому любомудрію, людину робить Ангелом та ще зміцнює проти злих сил безтілесних... Той, хто молиться, як потрібно, і притому поститься, небагато чого вимагає; а хто вимагає небагато, той не буде сріблолюбний; а хто не сріблолюбний, той любить подавати милостиню. Хто постить, той стає легким і окриляється, і з бадьорим духом молиться, усмиряє злі похоті, умилостивляє Бога і упокорює гордовитий дух свій. Тому апостоли завжди постилися".

Скільки триває Петрів піст

Петрів піст залежить від того, рано чи пізно буває Великдень, і тому тривалість його різна. Він завжди починається із закінченням Тріоді Цвітної, або після тижня П'ятидесятниці.

Найтриваліший піст - шість тижнів, а найкоротший - тиждень і один день.

Антіохійський Патріарх Феодор Вальсамон (XII століття) каже: "За сім днів і більше до свята Петра і Павла всі вірні, тобто мирські й ченці, зобов'язані постити, а несвідомі нехай будуть відлучені від православних християн".

Як правильно харчуватися в дні Петрового посту

Петрів піст менш суворий, ніж Чотиридесятниця: під час Петрового посту Статут Церкви наказує щотижня, по три дні - у понеділок, середу і п'ятницю - утримуватися від риби, вина й олії, і сухоядіння в дев'яту годину після вечірні; в інші ж дні слід утримуватися тільки від риби.

У суботні, недільні дні цього посту, а також у дні пам'яті будь-якого великого святого або дні храмового свята також дозволяється риба.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 844 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1532 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1533 0