Новини з 1996 року

Позачерговий призов до Нацгвардії стартував сьогодні в Україні

Валерія Макряшина 08 серпня 2017 11:17 805 0

Як відзначили в Генштабі, такий призов проводять у зв'язку з недобором у Національну гвардію в травні, пише «Сегодня». Після цього кампанію призупинять і відновлять тільки у жовтні. 

На строкову службу в українську армію викликають двічі на рік: навесні та восени. Всього під призов цього року повинні були потрапити близько 30 000 осіб.

Більше 14 000 призвали в травні-червні і приблизно стільки ж наберуть у жовтні-листопаді. Однак за наказом Петра Порошенка призов проведуть 4 замість 2 разів. Таким чином, у травні паралельно провели призов офіцерів запасу, а в серпні проводять додатковий набір у Національну гвардію.

У серпні по всій країні повістки будуть розсилати українцям віком від 20 до 27 років. З них відберуть приблизно 1000, яких і відправлять на службу в Національну гвардію. У цьому місяці з кожної області в армію заберуть від 50 до 100 чоловік.

«Десь місяць вони будуть проходити навчання із загальновійськових дисциплін. Далі піде спеціальна підготовка, після чого вони будуть виконувати функції щодо забезпечення громадського порядку на території Харківської області, а також спеціальні завдання Національної гвардії», – пояснюють у ХОДА.

Кого можуть призвати до армії в серпні:

– Чоловіки віком від 20 до 27 років;

– Придатні за станом здоров'я;

– Без судимості;

– Ті, хто не проходив військову службу.

Після отримання повістки українець зобов'язаний прибути у визначений пункт збору в термін, зазначений у повістці. Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату, не повідомив у комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень. До слова, згідно із законом, роботодавці зобов'язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку (ч. 4 ст. 34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03. 1992 року № 2232-XII).

Після серпня наступний призов, згідно з наказом Президента, пройде вже у жовтні цього року. Кабінет Міністрів повинен окремим указом визначити, скільки людей заберуть в армію восени і скільки буде коштувати кампанія.

Нагадаємо, кожному призовнику згідно із законом надається матеріальна допомога в розмірі 3200 гривень. Велика частина бюджету призовної кампанії йде саме на разові допомоги, ще приблизно до 100 гривень на кожну людину отримують військкомати.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2794 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3263 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3708 0