Новини з 1996 року

Пояснив на пальцях. Депутат Кальченко - про незаконність міських конкурсів з перевезень пасажирів

Олександр Курилов 26 травня 2016 22:32 1169 0

Депутат Кременчуцької міської ради від партії «Укроп» Олександр Кальченко зовсім загнобив транспортний відділ міськвиконкому, чиновники якого цього тижня намагалися провести конкурс на визначення перевізників по 6-и міських маршрутах.

Для того, аби роз’яснити, де самі чиновники порушують закони (вони їх у цій справі порушують скрізь), Олександр Кальченко, за його словами, витратив один вечір на ознайомлення із законами.

Результатом його ознайомлення стало звернення до мера міста Малецького, проти якого у наших чиновників не знайшлося хоч будь-яких пристойних аргументів.

Головне у висновку – у нашому місті порушується законодавство, а сам конкурс можна назвати чим завгодно – зборами, засіданнями, групами впливу, але не тим, що має бути.

Через звернення конкурс, а переможці в ньому вже визначені, через брак учасників було перенесено. Допомогли в цьому депутату наші учасники АТО, які відстояли справедливість та побороли беззаконня.

Документ цей – як один з прикладів зупинення у нашому місті корупційних схем (іншими словами те,  що планували у міськвиконкомі зробити,  назвати важко), редакція наводить у повному обсязі.

Міському голові м. Кременчука
Малецькому В.О.

Заступнику міського голови – голові конкурсного комітету по розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на право здійснення перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування Декусару В.В.
м.Кременчук, площа Перемоги, 2

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Щодо проведення конкурсу, згідно з Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області №351 від 18.04.2016р.

«Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області №351 від 18.04.2016р. було оголошено конкурс на право здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування з визначенням об'єктів конкурсу, про що з’явилося повідомлення 18.04.2016р. на сайті Кременчуцької міської ради (https://kremen.gov.ua/index.php/news/main/3092) та у газеті «Вісник Кременчука» 21.04.2016р. за підписом заступника міського голови Кравченко Д.В., котрий не є членом конкурсного комітету, тому не мав права підписувати умови конкурсу, після ознайомлення з матеріалами конкурсу, які знаходяться у вільному доступі, враховуючи велику соціальну значущість цього питання, у мене виникло декілька питань та зауважень:


1. До мене, як до депутата Кременчуцької міської ради, звернулися представники ГО “ОБ’ЄДНАННЯ УЧАСНИКІВ ТА ВЕТЕРАНІВ АТО КРЕМЕНЧУКА” на чолі з Кравченко М.М., які вказують на те, що в м. Кременчуці мають місце численні порушення перевізниками законних прав учасників АТО. Виходячи з цього, представників ГО “ОБ’ЄДНАННЯ УЧАСНИКІВ ТА ВЕТЕРАНІВ АТО КРЕМЕНЧУКА” не влаштовує формулювання, викладене в п.7 умов конкурсу, і вони наполягають на безумовному виконанні ст.12 п. 7 Закона України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та включення в умови конкурсу пункту у тому вигляді, який вказаний у тексті цього Закона.
Стаття 12. Пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них
Учасникам бойових дій надаються такі пільги:
7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання;
На мій погляд, причиною такого звернення є те що, склад конкурсного комітету затверджено рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області №363 від 25.04.2016р., тобто через 7 діб після оголошення конкурсу, що є прямим порушенням ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто підготовка конкурсу не проводилась, суспільну думку ніхто не вивчав. До речі, текст умов конкурсу повністю збігається з умовами конкурсу від 20.02.2015р., рішення виконкому №92, також немає жодного протоколу засідання конкурсного комітету з підготовки та розгляду конкурсу.


2. У складі конкурсного комітету із 11 членів всього 5 представників громадських організацій, що менше 50 відсотків, від складу конкурсного комітету, що є порушенням п.24 постанови КМ №1081 от 3.12.2008г. «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування»
«24. Із складу конкурсного комітету 50 відсотків - представники органів виконавчої влади та (або) органів місцевого самоврядування, решта - представники громадських організацій».

3. Згідно з п.23 постанови КМ №1081 від 3.12.2008р., «До складу конкурсного комітету не можуть входити представники суб'єктів господарювання - автомобільних перевізників, які є перевізниками-претендентами або які провадять діяльність на ринку перевезень пасажирів, а також представляють інтереси окремих автомобільних перевізників.», та ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт»
«До конкурсного комітету не можуть входити представники суб'єктів господарювання - автомобільних перевізників, які є учасниками конкурсу або які діють на ринку перевезень пасажирів і можуть впливати на прийняття рішень комітету», але, згідно з рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області №363 від 25.04.2016р., членами конкурсного комітету є такі представники:
- представник громадської організації «Асоціація пасажирських перевізників Полтавщини», членами Правління якої є:
- 1) Кагал Олег Володимирович, який одночасно і керівник і підписант ПП "ЄВРОТРАНС-СЕРВІС", котра в цей час є перевізником у м. Кременчуці;
- 2) Кірєєв Юрій Васильович, який є одним із кінцевих бенефінеціарних власників ТОВ «АТП-15307», котре є перевізником у м. Кременчуці.
- Таким чином, ГО «Асоціація пасажирських перевізників Полтавщини», згідно з п.23 постанови КМ №1081 від 3.12.2008р. та ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» не має права брати участь у конкурсному комітеті;
- представник громадської організації «Асоціація «Автоекспрес». Головою Правління якої є Ардуханян Тахір Аркадіович, одночасно він є кінцевим бенефінеціарним власником ТОВ «Авто-комплект» спільно з Кагал Олегом Володимировичем. ТОВ «Авто-комплект» на цей час є перевізником у м. Кременчуці, таким чином ГО «Асоціація «Автоекспрес», згідно з п.23 постанови КМ №1081 від 3.12.2008р. та ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» не має права брати участь у конкурсному комітеті;
- представник Полтавського місцевого обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація перевізників», керівником якої є Кірєєв Юрій Васильович, один із кінцевих бенефінеціарних власників ТОВ «АТП-15307», чинного перевізника в м.Кременчук, таким чином Полтавський місцевий обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація перевізників», згідно з п.23 постанови КМ №1081 від 3.12.2008р. та ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт», не має права брати участь у конкурсному комітеті.
- про громадську організацію «Укр-Перевізники», яка є членом конкурсного комітету, в Єдиному реєстрі громадських об’єднань інформація відсутня
- Ступак Віталій Анатолійович є одночасно засновником громадської організації «Працедавці автомобільного транспорту Полтавської області» та членом правління громадської організації «Асоціація пасажирських перевізників Полтавщини», що не сприяє неупередженості в розподілі голосів на конкурсному комітеті;
- Згідно з постановою КМ №100 від 4.02.2016р., начальник управління Укртрансінспекції не може бути членом конкурсної комітету, більше того, такого управління не існує взагалі, це додатково свідчить про те, що підготовка до конкурсу не проводилася.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, конкурсний комітет у такому складі не має права розглядати конкурсні пропозиції, тобто не є легітимним.


4. Пакетне групування маршрутів для винесення на конкурс не підкріплено ніяким обґрунтуванням і прямо порушує ст. 10 Закону України «Про автомобільний транспорт»
Стаття 10. Тарифна політика на автомобільному транспорті
- стимулювання конкуренції та появи нових суб'єктів господарювання, які належать до автомобільного транспорту;
Тому вважаю, що потрібно надати обґрунтування такого поділу об’єктів конкурсу та доопрацювати це питання конкурсним комітетом.


5. В умовах конкурсу не визначений інтервал руху транспорту, що є порушенням п.24 постанови КМ №1081 від 3.12.2008р.


6. Також нагадую, що мною було надано 17.05.2016 депутатське запитання «Щодо надання інформації про проведення конкурсу з визначення перевізника пасажирів», по цей час відповіді не надано. Прошу негайно надати інформацію.
Враховуючи вищевикладене, вимагаю визнати конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, згідно з рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області №351 від 18.04.2016р. недійсним та оголосити новий конкурс.
Відповідь на дане депутатське звернення прошу надати у законодавчо-встановлений термін, через апарат міської ради.
Також повідомляю, що згідно зі ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», я маю бажання брати участь у розгляді цього звернення, при необхідності прошу повідомляти мені завчасно».

Теги: перевезення пасажирів Кременчук

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 787 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 936 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1291 0