Новини з 1996 року

Пожежник з Кременчука представить свої роботи на всеукраїнському конкурсі моделей з паперу

Ксенія Омельченко 17 серпня 2018 10:45 1790 0

Виставка-конкурс стендових паперових моделей «Only Paper Models» відбудеться 15-16 вересня в рамках інженерного шоу Interpipe TechFest у місті Дніпро. На ній будуть представлені понад 100 робіт професійних моделістів з різних куточків України.

Моделювання – основа роботи будь-якого інженера або конструктора. Щоб побудувати якийсь об’єкт або інженерний вузол у техніці, його спочатку потрібно уявити з максимальною точністю. Багато технічних геніїв, включаючи авіаконструктора Антонова, захоплювалися моделюванням, черпаючи з нього ідеї для своїх проектів.

Тому організатори головного інженерного шоу країни Interpipe TechFest вирішили приділити цьому процесу особливу увагу – і вже вдруге запросили українську спільноту моделістів провести виставку-конкурс стендових паперових моделей.

Представником від Кременчука стане місцевий пожежний Сергій Риндін.


Читайте також: Нова виставка моделей. Захоплення на все життя: у вітрині дитячої бібліотеки. ФОТО

 

Організатори зазначають, що побачити його унікальні експонати наживо – справжнє задоволення. Цього року на фестивалі Сергій представить свою колекцію кораблів.
 

«Паперовим моделюванням я почав займатися з дитинства, після того, як отримав у подарунок журнал «Зроби сам». Мені подобається створювати моделі не тільки військової техніки, а й громадянської: паперові пожежні машини користуються особливим попитом у моїй роботі», – розповідає Сергій. 

Конкурс передбачає 11 номінацій, тому гості фестивалю зможуть помилуватися військовими діорамами, а також детально відтвореними копіями військової та космічної техніки, автомобілів, поїздів, мультяшних героїв.
 

«Крім наймасштабнішої колекції лінкорів, на виставці буде ряд новинок, які раніше ніде не демонструвалися і їх дуже хочеться побачити. Наприклад, модель РСЗВ «Смерч» – найпотужнішої бойової машини на озброєнні української армії», – зазначає координатор конкурсу Олександр Луценко.
 


 

Організатори пояснюють, що побудова складної моделі з паперу – це ціле мистецтво. Якщо звичайну модель можна зібрати за вечір, то точна копія шатла або метрового крейсера займає не менше 2-3 місяців. Потрібно бути уважним до великої кількості деталей – як у випадках з кораблями, їх численними гарматами і пусковими шахтами.

«Можливо, папір не прощає прорахунків. Це не пластик, який можна залити клеєм і пофарбувати. Тут не повинно бути жодної зайвої краплі клею, жодної похибки на швах. Якщо десь потрібно відміряти 45 градусів, а ви випадково відміряти 47 – на моделі це буде помітно. Зате потім, вже на виставковому стенді, отримані моделі заворожують глядачів. Люди просто не очікують такої точності і краси.», – каже Олександр.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 677 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1070 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1015 0