Новини з 1996 року

Питання по землі для воїнів АТО в Кам'яних Потоках. ПРОБЛЕМАТИКА

Андрій Михайленко 01 жовтня 2015 11:23 3230 0

Учора кореспондента "Програми Плюс" було запрошено громадським активістом Олексієм Волошиним до села Кам'яні Потоки, де, на його думку, місцева влада гальмує процес надання землі учасникам АТО. Для зручності освітлення проблематики по землі воїнам АТО ми викладаємо мапу даного населеного пункту із позначками.

 

 

Наш співрозмовник вказує, що влада хоче надавати воїнам землю в ярах та балках, котрі мають кути нахилу від 15 до 80 градусів. Останнє, на думку Олексія, вимагатиме від майбутніх землекористувачів досвіду ацтеків та інків. 

Інша проблема, на яку було вказано, полягає у відсутності з боку сільської влади дій щодо внесення змін до генерального плану села Кам'яні Потоки, внаслідок чого було б можливим передавати воїнам АТО землі, які зараз значаться як болота. Волошин вказує, що остання обставина не є перепоною в освоєнні земель, оскільки для цього достатньо зробити насипи, як це зробив голова Кременчуцької РДА Володимир Ярмола під час будівництва власного будинку в цих місцях. 

 

Болотиста місцевість, яка не заважає приватній садибній забудові.

 

Пан Волошин учора, власне, показав сільське сміттєзвалище, яке межує поруч із балками та ярами, де, на його думку, місцева влада планує роздавати землю учасникам АТО (на карті помічені як "землі під ОСГ" та "смітник").

"Уявіть собі, що хлопці воювали десь під Донецьком, а їм тут підсовують смітник, щоб труїти", - не приховує свого обурення активіст.

 

Сміттєзвалише села. Обслуговується КП "Кам'янське".

 

Після побаченого та почутого ми відправились до сільської ради, де 30 вересня проходила сесія сільської ради за головування сільської голови Лідії Кравченко. Остання із доводами Волошина не погодилась та зазначила, що землі в ярах та балках можуть надаватися воїнам АТО під особисте селянське господарство (городи, поля та пастівники для худоби), яке не передбачає будівництво будинків. Самі ж приватні будови, на думку Кравченко, доцільно будувати в межах села на відведених землях під будівництво та обслуговування будинків, а не під особисте селянське господарство. 

"Ми передбачаємо, що внаслідок надання земель учасникам АТО вулиця Кавалерійська буде розширена, й вона межуватиме із територією ярів та балок, про які зазначає Олексій Волошин. Станом на сьогодні до нас звернулися та отримали дозвіл на розробку землевпорядної документації вже 17 бійців. Звісно ж, що землі дещо не вистачає, але ми шукаємо її та вирішуємо питання про внесення відповідних змін до генплану села - це для того, щоб ми мали у своєму розпорядженні більше земель для її видачі учасникам АТО",  - сільський голова коментує ситуацію щодо виділення землі учасникам АТО.

"Одразу за сільською радою знаходиться територія колишньої тракторної бригади. Коли цільове призначення землі буде змінено та внесено зміни до генплану, ми матимемо додаткових 2 га землі. Це від 8 до 20 додаткових ділянок для учасників  АТО",  - додала Кравченко. 

Ми запитали сільську голову щодо пана Ярмоли, котрий, згідно з інформацією активіста Волошина, побудував будинок на болотах, попередньо їх засипавши. У своєму запитанні ми поцікавились щодо наявності при цьому відповідних змін у генплані (переведення болот під забудову). Пані Кравченко зазначила, що відповісти на це не має змоги, оскільке все відбувалось не за її каденції.

З приводу сміттєзвалища Кравченко підтвердила про його обслуговування сільським комунальним підприємством "Кам'янське".

Надалі ми пропонуємо відеозапис із засідання сільської ради, зроблене вчора.

 

Голова села Кам'яні Потоки Лідія Кравченко

Територія колишньої тракторної бригади. Праворуч виглядає будинок сільської ради

 

Наостанок ми запитали у сільського голови про динаміку процесу змін до генплану села, після чого можлива видача земель на болотах і території колишньої тракторної бригади, попрохавши надати копії запитів до землевпорядних організацій. Лідія Кравченко попросила відповідного запиту - ми надали. Чекаємо на відповідь, про яку згодом повідомимо. 

 

 

 

Теги: ЕкономікаПідтримка оборониземля воїнам АТО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1599 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1679 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1595 0