Новини з 1996 року

Перерахунок пенсій: що нового та хто доставлятиме

Альбіна Козлова 28 листопад 2018 18:16 790 0

З 1 грудня на українців чекає черговий перерахунок пенсій. Правовою основою для підвищення пенсій з першого дня зими 2018 року є Закон України «Про державний бюджет України на 2018 рік», де закладено збільшення розміру прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, - 1497 гривень. Таким чином, мінімальний розмір пенсії зросте з 1452 гривень до 1497.

Перерахують пенсії й тим, хто отримує максимальний розмір. З грудня вони отримуватимуть 14970 грн, раніше було – 14350. Крім того, перерахунку підлягають надбавки, підвищення та інші виплати, які встановлюються до пенсій.

Володимир Тараторін, начальник Головного Управління Пенсійного фонду України, під час прес-конференції розповів, кому саме перерахують пенсії.

Отже, перерахунку підлягатимуть, зокрема:

мінімальні та максимальні розміри пенсій;
доплати за понаднормативний стаж, передбачені статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

Звертаємо увагу, що для пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) перерахунок у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться після звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Крім того, перерахунку підлягає також надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 177,70 грн до 185,30 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10% від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який з 01.12.2018 р. складає 1853,00 грн.

Зазначений перерахунок буде проведений органами Пенсійного фонду України автоматично. Додатково звертатися пенсіонерам для проведення цього перерахунку не потрібно.

Це планове підвищення пенсійних виплат, у бюджеті Пенсійного фонду на ці потреби передбачено кошти в повному обсязі. Додаткова потреба для виплати підвищених пенсій у Полтавській області становить майже 9 мільйонів гривень.

Наступне підвищення пенсій розпочнеться з 1 січня 2019 року. Воно торкнеться, насамперед, військових пенсіонерів. Масова індексація пенсій запланована на березень 2019 року. Як зазначив Розенко, за результатами цього підвищення виплати пенсіонерам зростуть на 12-17%.

Окремо Тараторін зупинився на проблемі доставки пенсій листоношами «Укрпошти». Нагадаємо, очільник «Укрпошти» зазначав, що, можливо, з Нового року буде припинена доставка пенсій листоношами через недосягнення домовленостей з Міністерством соцполітики.

"Заява «Укрпошти» була для нас потрясінням, ми провели роботу з пошуку альтернативних шляхів доставки коштів пенсіонерам. У будь-якому випадку пенсії були б доставлені. Наскільки мені відомо, «Укрпошті» було виділено 500 мільйонів траншу саме на фінансування листонош. Поки ситуація вирішена і думаю в наступному році проблем з цим не буде, але ми відпрацьовуємо альтернативні варіанти", - зазначив посадовець.

Нині півтора мільярда гривень щороку Пенсійний фонд сплачує «Укрпошті» за доставку пенсій. Щодо повного переходу на виплату пенсій на банківські картки, Володимир Тараторін говорить, що, звісно, це зручніше й дешевше для Пенсійного Фонду, проте це вибір громадян і змушувати їх до того чи іншого способу виплат вони не можуть.

Наразі близько 62% пенсіонерів отримують пенсії на картки. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 639 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 836 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1196 0