Новини з 1996 року

Перелік безкоштовних препаратів "Доступні ліки" розширено

Марина Баніт 12 лютого 2018 14:37 836 0

Міністерство охорони здоров'я  затвердило новий перелік препаратів програми "Доступні ліки", які можна придбати в аптеках. Асортимент ліків було розширено на 41 препарат, безоплатних ліків також стало більше - нині вже 47 торгових назв відшкодовуватимуться на 100% за державний кошт. Це означає, що понад 10,5 млн упаковок лише безоплатних ліків будуть доступними для громадян, але за умови, що всі працюватимуть: Міністерство та Уряд, аптеки, лікарі, фармвиробники і найголовніше - місцева й регіональна влада.

На сайті МОЗ повідомляє:

З усієї України на Урядову гарячу лінію та МОЗУ продовжують надходити повідомлення, що рецепти за програмою «Доступні ліки» відмовляються відшкодовувати в аптеках, мотивуючи це тим, що фінансування програми призупинено. Натомість уряд виконав усе вчасно. Ще 7 грудня був затверджений бюджет з окремим рядком в 1 мільярд гривень на “Доступні ліки”, а 4 січня Казначейська служба перерахувала в кожну область заплановану на перший місяць року суму (83,3 млн грн).

Проблемна ситуація виникла через те, що в багатьох регіонах країни не встигли зробити всі необхідні управлінські дії: не направили вчасно кошти в райони, не відкрили нові казначейські рахунки, не підписали договори з аптеками.

6 лютого Державна казначейська служба України опублікувала звіт за січень, з якого можна зробити висновки, як регіони змогли скористатися субвенцією. Так, було використано менше 10% від загальної запланованої суми, найвідповідальніші області скористалися програмою на 23-37%. Це поки дуже невтішна статистика.

МОЗ України разом з Урядом вживає усіх можливих заходів для виправлення цієї ситуації. Закликаємо місцеву владу своєчасно використовувати виділені кошти, щоб люди могли безперебійно отримувати життєво необхідні ліки.  

НАГАДАЄМО:

"Доступні ліки"- урядова програма, згідно з якою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою.

ЯК ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ?

Покрокова інструкція

Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт. 

Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки». 

Отримайте ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом. 

Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

ДЕ ОТРИМАТИ ЛІКИ?

Пацієнт може обміняти рецепт на ліки в будь-якій аптеці, що підписала договір з місцевим органом влади, долучилася до програми і має наліпку "Доступні ліки".

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО В АПТЕЦІ ЗАКІНЧИЛИСЯ БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ АБО ТІ, ЩО ВІДШКОДОВУЮТЬСЯ?
Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку. 

Пацієнт може звернутися в іншу аптеку. 

Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю. 

ЯКІ ЛІКИ ПАЦІЄНТ МОЖЕ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНО, А ЗА ЯКІ ПОТРІБНО ДОПАЧУВАТИ? 

Реєстр оптово-відпускних цін визначає максимальну ціну препарату, який може взяти участь в урядовій програмі «Доступні ліки». 

Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь у програмі «Доступні ліки». Тобто такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно. 

Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату. 

Ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування. 

ЧИ МОЖЕ ПАЦІЄНТ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ БЕЗ РЕЦЕПТА? 

Уряд не буде обмежувати вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити в будь-якій аптеці. 

Але в такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2792 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3261 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3706 0